Слухати

Від початку окупації в Криму засудили 256 людей за участь в акціях протесту

20 жовтня 2017 - 14:03
Максимальна сума штрафу - 150 000 рублів на одну людину, середня сума штрафу становить - 11 тисяч рублів
Від початку окупації в Криму засудили 256 людей за участь в акціях протесту / Новини на Громадському радіо

За весь період окупації півострова в Криму притягнули до відповідальності 256 людей за участь в акціях протесту. Такі дані представила Кримська правозахисна група.

Представник Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов в ефірі Громадського радіо пояснив, ці інформацію правозахисники збирали з сайтів  так званих «судів» Криму, шукали за статтями 20.2 і 20.2.2. Це порушення встановленого порядку організації зібрань або організація масового збору, що спричинило порушення громадського порядку.

«Це дві статті, які створені виключно для того, щоб притягували людей за проведення неузгоджених масових заходів», — підкреслив Олександр Сєдов.

За його словами, Кримська правозахисна група виявила 268 постанов, за якими було притягнуто до відповідальності 256 людей.

За них 35 постанов — це присудження штрафів, загальна сума яких 2 942 500 рублів.

Олександр Сєдов зазначив, що ця цифра може бути більшою, оскільки правозахисники порахували тільки ті дані, які їм вдалося встановити.

Максимальна сума штрафу — 150 000 рублів на одну людину, середня сума штрафу становить — 11 тисяч рублів.

«При цьому, відповідно до офіційних даних так званого Мінстату Криму, середні зарплатня 19 866 рублів. Тобто, люди за участь в мирних зібраннях віддають фактично місячний заробіток державі-окупанту», — наголосив Олександр Сєдов.

Крім штрафів, учасникам акцій протесту присуджували адміністративні арешти від двох до 15 діб, також є рішення «суду» щодо залучення звинувачених до громадських робіт від 20 до 40 годин.

Правозахисники розділяють ці справи на кілька видів: переслідування людей за акції щодо національної ідентичності, за акції українських громадських організацій, переслідування людей, які сфотографувалися з українським прапором.

«Дві людини вважаються «місцевою» владою, як масовий захід. Людей штрафували, засуджували до громадських робіт тільки за фото з цим прапором», — зазначає правозахисник.

prrushennya.jpg

Порушення права на протест в Криму // Crimean Human Rights Group
Порушення права на протест в Криму
Crimean Human Rights Group

infografika.jpg

Дані правозахисників щодо затримання людей через акції протесту // Crimean Human Rights Group
Дані правозахисників щодо затримання людей через акції протесту
Crimean Human Rights Group

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+