Слухати

Затриманий в Україні журналіст Гусейнов у небезпеці. Заява азербайджанського каналу (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Затриманий в Україні журналіст Гусейнов у небезпеці. Заява азербайджанського каналу (ВІДЕО)

21 жовтня 2017 - 13:28
Незалежний азербайджанський канал Turan TV заявляє, що є загроза життю його журналіста Фікрета Гусейнова (Гусейнлі), затриманого в Києві на прохання азербайджанської влади

emin_ahmedbekov.jpg

Заява Еміна Ахмедбекова // Turan TV
Заява Еміна Ахмедбекова
Turan TV
Директор російської редакції азербайджанського каналу Turan TV Емін Ахмедбеков поширив заяву, у якій зазначається, що видача азербайджанським властям затриманого в Києві журналіста каналу Фікрета Гусейнова загрожує його життю і здоров’ю:

«Ми звертаємось до правозахисників та українських журналістів, переслідування Фікрета Гусейнова пов’язане з його журналісткою діяльністю і носить політичний характер. Якщо його екстрадують в Азербайджан, то його життю і здоров’ю загрожує велика небезпека. Ми звертаємось до вдали України і правоохоронців. Всі пред’явлені документи від влади Азербайджану — фарс з вигаданими обвинуваченнями. Гусейнов 2008 році отримав політичний притулок в Нідерландах. А з 2014 року він громадянин королівства Нідерланди. Тому згідно з засадами міжнародного права він не може бути екстрадований в ту країну, де його переслідують», — сказав директор російської редакції Turan TV.

«Починаючи з 2003 року Фікрет Гусейнов почав співпрацю з газетою „Azadliq“. В той час він жив на території Азербайджану. Ця газета завжди була незалежною. В березні 2006 року Гусейнов був викрадений з центра Баку невідомими людьми. Вони його жорстоко побили і, ударивши ножем в горло викинули на узбіччі дороги. Але на щастя журналіст вижив», — повідомив Емін Ахмедбеков.

Пан Ахмедбеков вважає, що цей арешт пов’язаний із замовленням азербайджанської влади. Гусейнов мав причетність до планованого відкриття бюро каналу Turan TV в Україні.

«Враховуючи прагнення України, до встановлення демократичної системи і інтеграції в Європейський Союз, ми прийняли рішення про відкриття бюро Тuran TV в Києві. У зв’язку з цим Гусейнов мав декілька раз відрядження в Україну. До керівництва Азербайджану прийшла інформація про це і у зв’язку з цим вони почали будувати свої плани щодо арешту Гусейнова. Ця влада має досвід арешту журналістів за межами країни і також їх викрадення з території іншої держави і переправи на батьківщину», — розповів Ахмедбеков.

Він розказав, що Turan TV  — єдиний незалежний азербайджанський телеканал, створений в іміграції в жовтні 2016 року, він мовить по супутнику Astra 5B: «в Азербайджані неможливо створити такий канал, оскільки, там немає свободи слова і офіційно визнається тиск на незалежну журналістику». До відкриття каналу Turan TV, як зазначає Ахмедбеков, був сайт телевізійної програми «Azerbaycansaati» яка виходила в ефір щонеділі. Його теж закрили. Це доводить, що на території країни немає свободи слова, а вхід на ці сайти з території Азербайджану можливий лише через анонімний віхд VPN.

Він додав, що газету «Azadliq» влада закрила у вересні минулого року. В квітні цього року заблокували всі незалежні сайти. Серед заблокованих опинились і «Радіо Свобода» на азербайджанській.

Він додав, що на працівників «Azadliq» неодноразово нападали. Гусейнов як і частина інших незалежних журналістів виїхали з Азербайджану. Втім більшість з них і надалі співпрацює із незалежним азербайджанським ЗМІ.

Затримання Фікрета Гусейнова відбулося на тлі пожвавлення співпраці між Україною і Азербайджаном.

3 жовтня міністр закордонних справ Павло Клімкін зустрівся із президентом Ільхамом Алієвим в Баку. Президент Алієв заявив, що візит Президента України Петра Порошенка до Азербайджану зіграв важливу роль у зміцненні цих зв’язків. Він додав, що цей візит дав поштовх до розширення двосторонніх відносин та співпраці між відповідними органами влади двох країн, особливо в економічній, торговельної та інвестиційній сферах.

Фікрета Гусейнова затримали 14 жовтня, в аеропорту «Бориспіль».  Про це повідомила представниця організації «Репортери без кордонів» Оксана Романюк на сторінці у Facebook.

«Судячи з усього, Азербайджан оголосив його в розшук через Інтерпол, а Україна затримала згідно процедури. Якщо підтвердиться, що він був в базі Інтерполу, то це буде вже другий випадок, коли репресивні режими використовують Інтерпол з метою тиску на неугодних журналістів», — написала Романюк.

19 жовтня перший віце-прем’єр-міністр України покаладає квіти в Баку до пам’ятників першого президента Азербайджана Гейдара Алієва, його дружини та видатних азербайджанців. Степан Кубів передав президенту Азербайджану Ільхаму Алієву вітання від Президента України Петра Порошенка.

20 жовтня доповідач ПАРЄ Бернд Фабріціус висловив занепокоєння арештами журналістів та політиків в Україні, які розшукуються урядами через «червоні повідомлення» Інтерполу, зокрема справою Фікрета Гусейнова (Гусейнлі).

«Два випадки були помічені «Репортерами без кордонів»: арешт 14 жовтня в Україні нідерландського-азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнова, який отримав політичний притулок в Нідерландах; інший випадок — 20 вересня з узбецьким журналістом Нарзулло Охунжоновим. Це також сталося в Україні», — заявив пан Фабріціус. Про це йдеться в повідомленні на сайті ПАРЄ

Крім цього 20 жовтня стало відомо, що Кубів запросив президента Азербайджану в Україну. 

При цьому він засудив тих українських депутатів ПАРЄ, які голосували за резолюції ПАРЄ щодо Азербайджану. 

Під час візиту до Азербайджану віце-прем’єр-міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів запросив президента країни Ільхама Алієва відвідати Київ. За словами Кубіва, у рамках співпраці уряди проведуть засідання щодо питань туризму, на 13-17 листопада заплановане засідання Спільної міжурядової українсько-азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+