Слухати

Влада Іспанії забрала всі повноваження в уряду Каталонії / Новини на Громадському радіо

Влада Іспанії забрала всі повноваження в уряду Каталонії

21 жовтня 2017 - 15:15
Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой схвалив застосування статті 155 конституції. Це означає, що уряд Каталонії розпустили

155 стаття конституції Іспанії передбачає те, що повноваження уряду Каталонії переходять центральній владі.

21 жовтня Маріано Рахой схвалив цю статтю, після засідання Кабінету міністрів, повідомляє El Pais.

Для відновлення порядку в Каталонії проведуть вибори до парламенту.

Очікується, що прохання уряду про обмеження повноважень каталонської влади буде підтримано Сенатом Іспанії 27 жовтня і набуде чинності наступного дня.

20 жовтня Дональд Туск зазначив, що не бачить місця для посередництва ЄС в конфлікті Мадрида і Барселони. Він уточнив, що знаходиться в постійному контакті з прем’єр-міністром Іспанії Маріано Рахою і ситуація в Іспанії його «турбує».

19 жовтня стало відомо, що Мадрид має намір скасувати автономію Каталонії.

18 жовтня Іспанія дала 24 години Каталонії на перегляд позиції щодо відділення.

17 жовтня Конституційний суд Іспанії визнав, що референдум проведений на основі каталонського закону, який суперечить конституції Іспанії і записаним в ній принципам національного суверенітету і «непорушної єдності іспанської нації».

10 жовтня каталонський лідер визнав, що його народ проголосував за незалежність від Іспанії, проте попросив Парламент відкласти оголошення незалежності на кілька тижнів.

5 жовтня Іспанія відмовилась проводити переговори про відділення Каталонії.

1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Мадрид оголосив голосування незаконним і намагався його зупинити за допомогою силовиків, у результаті чого постраждали більше 900 людей.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+