Слухати

Артефакти часів Османської імперії виставлять на аукціон в Лондоні / Новини на Громадському радіо

Артефакти часів Османської імперії виставлять на аукціон в Лондоні

22 жовтня 2017 - 12:45
Копія книги мусульманського вченого-мусульманиста Авіценни про медицину XI століття є частиною виставки

Серія рідкісних османських артефактів знаходиться в центрі на лондонській виставці Sotheby’s — одного з найбільших у світі арт-брокерів, передає агентство  Anadolu.

У середу щорічне видання «Ісламський світ» буде проводити аукціон з перських, індійських та османських культур.

Особиста колекція Сергія Брунста, відомого декоратора з Бейрута, містить зразки рідкісних рукописних книг, включаючи Священний Коран, палацові килими, порцеляни, артефакти томбака (персидський барабан в формі кубка) та підноси Османської епохи.

Один із найцінніших предметів на аукціоні — велике османське панно з шовкової оксамитової та металевої нитки з гвоздиками, виготовленої в Бурсі чи Стамбулі наприкінці XVI століття.

Олександра Рой, ісламська художня експертка в Sotheby’s описує килим як один з її «улюблених творів у продажу … тому що це королівський текстиль з Османських імператорських дворів … на ньому чотири улюблених квітів османського суду — тюльпан, гвоздика, маленька розетка і гранат».

Агентству Anadolu, Рой сказала, що вона оцінює панно в 80 000-120 000 британських фунтів (105 000-158 000 доларів США), але воно може бути продана за більш високою ціною.

panno.png

Панно // sothebys.com
Панно
sothebys.com

Ще один з найважливіших творів на аукціоні — це копія книги мусульманського лікаря, астронома і філософа Ібн Сина. Вона датується одинадцятим століттям. На Заході Ібн Син відомий, як Авіценна.

Третій том його книги «Канон медицини» про патологію та хвороби, датується 1143-1144 рр. Очікується, що книгу продадуть за ціною до 120 000 британських фунтів (158 298,8 дол. США).

knyga.png

Третій том книги "Канон медицини" Авіценна // sothebys.com
Третій том книги «Канон медицини» Авіценна
sothebys.com

Бенедикт Картер, директор аукціонів Sotheby’s у відділі Близького Сходу, стверджує, що ця кника є однією з перших копій знаменитої роботи Авіценни.

«Це повний обсяг і дуже рідкісний твір … Останнім часом медичні рукописи дуже добре продаються, вони користуються постійним попитом у приватних колекціонерів та музеїв», — сказав Картер агентству Anadolu.

Sotheby’s об’єднує любителів мистецтва та колекціонерів з 1744 року і став першим в світі міжнародним аукціонним будинком після відкриття своєї нью-йоркської філії в 1955 році. Він також має офіс у Стамбулі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+