Слухати

Держбюджет-2018: влада перерозподілятиме кошти на користь лояльних громад - нардеп / Новини на Громадському радіо

Держбюджет-2018: влада перерозподілятиме кошти на користь лояльних громад - нардеп

23 жовтня 2017 - 12:58
Член парламентської фракції «Об'єднання „Самопоміч“» Тетяна Острікова коментує проект Державного бюджету-2018 та пояснює, що таке реверсні дотації з локальних бюджетів

6 вересня Держбюджет був внесений на розгляд Уряду. Член парламентської фракції «Об’єднання „Самопоміч“» Тетяна Острікова розповіла про його можливі недоліки. 

«Реверсна дотація  — це кошти, які можуть бути вилучені з місцевого бюджету на центральний бюджет з метою вирівнювання податкоспроможності різних громад. Застосовується принцип «радянської зрівняйлівки». Ти можеш не створювати робочі місця, не працювати, не залучати підприємців, але якщо ти лояльний до уряду і гарно проводитимеш виборчі компанії, проводитимеш політику центральної влади, тобі все одно кинуть гроші перерозподілені з центрального бюджету. Тобто одна громада буде заробляти, а потім центральний уряд гроші перерозподілить на користь лояльної громади.

Кошти будуть вилучатись з бюджету локальних громад. Про те, який принцип буде використовуватись Бюджетний кодекс мовчить. Тому центральна влада перерозподілятиме кошти на користь лояльних мерів та голів сільрад. Перерозподіл коштів буде робитися в ручному режимі», — заявила Тетяна Острікова в ефірі Громадського радіо. 

Про те, яким буде Держбюджет-2018 читайте тут

Нагадаємо, у 2016 році Верховна Рада прийняла державний бюджет на 2016 рік з доходами 595,081   млрд гривень і видатками 667,733   млрд гривень. У 2015 році доходи держбюджету України на 2015 року були визначені у сумі 475 млрд 939млн 248,7 тисяч гривень, а видатки держбюджету у 2015 року у сумі 527 млрд 893 млн 651 тисяч гривень.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+