Слухати

Два регіони північної Італії проголосували за розширення автономії

23 жовтня 2017 - 08:51
Рішення референдуму не обов'язкове для виконання центральною владою
Два регіони північної Італії проголосували за розширення автономії / Новини на Громадському радіо

Два регіони на півночі Італії — Ломбардія і Венето — проголосували за розширення автономії на референдумі, що відбувся 22 жовтня. Як заявили лідери цих регіонів, «за» висловилися понад 90% учасників голосування. Про це повідомляє BBC.

Головні вимоги лідерів Ломбардії та Венето — вдвічі зменшити свої внески до держбюджету, а також збільшення автономії в питаннях охорони здоров’я, екології, освіти та інфраструктури, повідомляє DW.

Попри те, що референдум відбувся законно, Рим не забов’язаний виконувати вимоги тих, хто голосував. Згідно з законодавством Італії, результати референдуму не є обов’язковими до виконання центральною владою.

Референдум про збільшення автономії двох регіонів Італії відбувся на тлі політичної кризи в Іспанії, де один із найбагатших регіонів Каталонія 1 жовтня провів референдум про незалежність, незважаючи на те, що конституційний суд країни визнав його незаконним. У відповідь уряд Іспанії планує нав’язати пряме правило.

На відміну від іспанської Каталонії, італійські регіони не збираються відділятися, наголосив президент Ломбардії Роберто Мароні в інтерв’ю Reuters в Мілані.

«Ми не Каталонія. Ми залишаємося всередині італійської нації з більшою автономією, в той час як Каталонія хоче стати 29-ю державою Європейського Союзу. Ми ні. Не зараз», — сказав Мароні.

Ломбардія з центром у Мілані та Венето з центром у Венеції — найбагатші регіони в північній Італії. Разом вони складають близько 30% національного багатства.

Читайте також: Прихильники незалежності Каталонії сподіваються на допомогу ЄС, — журналіст

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+