Слухати

Польща і Україна разом шукатимуть останки предків поляків / Новини на Громадському радіо

Польща і Україна разом шукатимуть останки предків поляків

26 жовтня 2017 - 15:34
Пьотр Ґлінський наполягає на вшануванні поляків на території України: «Хоча б в тих місцях, де є останки — поставити хрест, дату та прізвище»

До Києва на два дні прибув віце-прем’єр-міністр – міністр культури і національної спадщини Республіки Польща Пьотр Ґлінський. В перший день він вшанував пам’ять розстріляних поляків на Биківнянських могилах. Другий день присвятили міжурядовим переговорам стосовно пам’ятних споруд на польсько-українській території, пошукових та ексгумаційних робіт і гідного поховання останків предків поляків як в Польщі, так і в Україні.

Пьотр Ґлінський на брифінгу повідомив журналістам, що поляки і українці вирішили відновити роботу міжурядової комісії з питань охорони, повернення та реституції культурних цінностей. Цей орган функціонував до 2015 року. Тепер рамки його роботи та склад хочуть розширити. Комісія, як зазначили представники польської делегації, має запрацювати протягом найближчого тижня.

«Ми запропонували українській стороні винести роботу міжурядової комісії на вищий щабель політичного представництва, — говорить Пьотр Ґлінський.  Відкриті для того, щоб або віце-прем’єр міністри, або міністри культури стали на її чолі. Ми пропонували, щоб з обох сторін відкрити кордон для проведення пошукових та ексгумаційних робіт. Якщо ми в цьому питанні не найдемо згоди, то хоча б в тих місцях, де є останки — поставити хрест, дату та прізвище».

Проте Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, з яким зустрічалося представництво Польщі в коментарі Громадському радіо сказав про те, що створювати міжурядову комісію немає необхідності і ця пропозиція не була сприйнята українською стороною.

dsc00818.jpg

олодимир В'ятрович в коментарі Громадському радіо сказав про те, що створювати міжурядову комісію немає необхідності  // Громадське радіо
Володимир В’ятрович в коментарі Громадському радіо сказав про те, що створювати міжурядову комісію немає необхідності
Фото: Громадське радіо

 

«Ми вважаємо, що наявних структур, які мають для цього повноваження абсолютно достатньо для вирішення цих питань. Мова йде про те, що цим питанням згідно чинного законодавства зараз займається інститут національної пам’яті з обох сторін. З українського боку також функціонує державна міжвідомча комісія. А з польського — Міністерство культури. За останні роки сталися деякі події, які погіршили стосунки в цій темі. В першу чергу, я маю на увазі знищення українських пам’ятників на польській території: 15 актів вандалізму сталося за останніх три роки і 4 акти вандалізму по відношенню до польських пам’ятників на українській території, які вже усунуто. Натомість жоден з українських пам’ятників в Польщі не відновлено», — сказав В’ятрович.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+