Слухати

Каталонія: виборів 20-го грудня не буде, заявив голова уряду Карлес Пучдемон / Новини на Громадському радіо

Каталонія: виборів 20-го грудня не буде, заявив голова уряду Карлес Пучдемон

26 жовтня 2017 - 19:42
«Пучдемон — зрадник» — скандували студенти, через чий протест затримався виступ Карлеса Пучдемона

Виборів 20-го грудня не буде — про це на своєму виступі заявив голова генералітету Каталонії Карлес Пучдемон.

Журналістка з Каталонії, Оксана Андрієвська, розповіла про останні новини з місця подій Громадському радіо:

«Пучдемон заявив, що виборів 20-го грудня не буде, оскільки немає жодних гарантій з Мадриду, що, якщо в каталонському парламенті таки пройдуть вибори, Іспанія відмінить введення в дію 155 статті конституції. Зараз, о шостій за іспанським часом, буде засідати парламент Каталонії. Вони будуть вирішувати, яку реакцію мусить надавати офіційний Мадрид на введення обмежень щодо каталонської автономії. Деякі експерти очікують на можливе унілатеральне (ред. — одностороннє) проголошення незалежності.

Виступ Пучдемона затримався тому що, коли почали з’являтися новини щодо оголошення можливих виборів, біля парламенту був протест студентів, які вимагали звільнення двох лідерів руху за незалежність, котрим загрожує 15 років ув’язнення. Вони почали скандувати: «Пучдемон зрадник». Потім з’явилася інформація, що з партії Пучдемона навіть будуть виходити депутати, а деякі парламентарі збираються відкликати свою підтримку парламентській групі, яка виступає за незалежність. Кажуть, що саме це могло вплинути на зміну рішення Пучдемона. Жодних гарантій від Мадриду не надходило, тому він передав право рішення парламенту Каталонії.

Зараз в сенаті виступає віце-прем’єр Іспанії Марії Сорайї Саєнс, вона буде вимагати від сенаторів введення в дію 155 статтю конституції. Після її виступу засідатиме парламент Каталонії. Тому, я думаю, конфлікт буде. Звісно, зважаючи вже на те, що вирішить сенат та парламент Каталонії».

Нагадаємо, що в Каталонії першого жовтня пройшов референдум про незалежність, який не визнає іспанська влада. За незалежність, за даними місцевої влади, проголосувала 90% виборців, явка склала 43%.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+