Слухати

Конфлікт на Корейському півострові може вбити 300 тисяч людей / Новини на Громадському радіо

Конфлікт на Корейському півострові може вбити 300 тисяч людей

28 жовтня 2017 - 15:40
Збройний конфлікт може вплинути на життя 25 мільйонів людей

Відновлення конфлікту на Корейському півострові може спричинити загибель сотень тисяч людей лише за перші кілька днів, навіть якщо ядерна зброя не буде застосована.

Про йдеться у звіті дослідницької служби Конгресу США, передає Bloomberg.

Зважаючи на щільність населення на півострові, військовий конфлікт «може вплинути на 25 мільйонів людей з обох боків кордону, у тому числі на щонайменше 100 тисяч громадян США».

Північна Корея може застосувати артилерію. Близькість до Сеула ускладнює навіть попереджувальні сигнали для запобігання масовим жертвам, йдеться у звіті.

Навіть якщо Північна Корея «використає лише свої звичайні боєприпаси, у перші дні боїв можуть загинути від 30 до 300 тисяч людей», сказано у доповіді.

Крім того, конфлікт може швидко поширитися із залученням сили з Китаю, Японії та Росії.

«Такий конфлікт може також передбачати масову мобілізацію сил США на Корейському півострові та високі показники військової смертності», — сказано в повідомленні.

Звіт з’явився після того, як напруженість між США та Північною Кореєю досягла максимального рівня після випробувань ракет та ядерних озброєнь режимом північнокорейського лідера Кім Чен Ина.

У п’ятницю міністр оборони Джеймс Меттіс відвідав демілітаризовану зону між Північною та Південною Кореями. Він заявив, США продовжать дипломатичну діяльність для врегулювання кризи. У той же час він попередив Північну Корею про «широкомасштабну військову реакцію» на будь-яке використання Пхеньяном ядерної зброї.

Нагадаємо, 4 вересня у відповідь на успішне, вже шосте за рахунком, випробування Пхеньяном ядерного заряду, Південна Корея провела власні ракетні навчання — для відпрацювання можливого удару по ядерних об’єктах північного сусіда.

17 вересня представниця США в ООН заявив, що Сполучені Штати майже повністю вичерпали можливості врегулювати північнокорейську проблему у Раді Безпеки ООН.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+