Слухати

У виборах в Ісландії беруть участь два екс-прем’єри, втягнені у скандали / Новини на Громадському радіо

У виборах в Ісландії беруть участь два екс-прем'єри, втягнені у скандали

28 жовтня 2017 - 16:39
Це другі позачергові парламентські вибори в Ісландії за останній рік

В Ісландії в суботу, 28 жовтня, відбуваються позачергові парламентські вибори. Їх призначили після того, як уряд країни розпустився через скандал, пов’язаний із батьком прем’єра Б’ярні Бенедиктссона.

Населення країни висловило недовіру уряду Бенедиктссона після того, як його батько написав листа із проханням «відновити честь» засудженого за педофілію Х’ялті Сігурйона Хаукссона. Ісландців обурила позиція батька прем’єр-міністра, адже засудженого визнали винним у ґвалтуванні його малолітньої прийомної доньки протягом 12 років. Він відсидів 5,5 років свого терміну.

Скандал набирав обертів, уряду Б’ярні Бенедиктссона довелося розпуститися.

Бенедиктссон і його правоцентристська «Партія незалежності» знову беруть участь у виборах. Згідно з опитуваннями, вони мають усі шанси на перемогу, повідомляє BBC.

У виборах бере участь ще один колишній прем’єр Ісландії Сігмюндюр Гюннлейгссон, який раніше пішов у відставку. Причиною стала його імовірна причетність до скандалу з «Панамськими документами». Гюннлейгссон відкидає будь-які звинувачення й балотується зі своєю новою «Центристською партією».

Голосування в Ісландії триватиме до 22:00 (за Києвом — до 1:00 неділі, 29 жовтня).

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+