Слухати

В Африці знайшли сліди гігантського динозавра (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

В Африці знайшли сліди гігантського динозавра (ФОТО)

29 жовтня 2017 - 13:00
Відкриття змінить уявлення про тварин юрського періоду

Група вчених виявила сліди величезного м’ясоїдного динозавра, який жив близько 200 мільйонів років тому на території сучасного Лесото на півдні Африки.

Палеонтологи з Манчестерського університету (Велика Британія), Університету Кейптауна (ПАР) і Університету Сан-Паулу (Бразилія) описали своє відкриття у журналі Plos One Journal.

Динозавр, якого зараховують до раніше невідомого виду Kayentapus ambrokholohali, був заввишки 2,7 метри і 8-9 метрів завдовжки. Це робить його одним з найбільших динозаврів, які коли-небудь жили на континенті.

journal.pone_.0185941.g004_0.jpg

Дослідники знайшли сліди розміром 57 на 50 сантиметрів // Plos One Journal
Дослідники знайшли сліди розміром 57 на 50 сантиметрів
Plos One Journal
«Це відкриття означає, що в світі існують всього лише два місця, де такі великі хижі динозаври знаходилися ще 200 мільйонів років тому — Польща і зараз Лесото», — сказала геологиня з Кейптауна Лара Сцісціо у коментарі Al Jazeera.

За її словами, ця знахідка натякає на більш глибоку та складну історію планети.

Відкриття змінить уявлення про динозаврів раннього юрського періоду, каже старший науковий співробітник Оксфордського університету Фабьєн Нолл.

Раніше вчені вважали, що м’ясоїдні двоногі динозаври були значно менших розмірів — приблизно три-п’ять метрів завдовжки, тоді як тіло цього динозавра сягало дев’яти метрів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+