Слухати

Вибори в територіальних громадах: 14% дільниць розпочали підготовче засідання невчасно

29 жовтня 2017 - 11:13
Сьогодні, 29 жовтня 2017 року, проходять вибори у 201 об'єднаній громаді у 24 областях України
Вибори в територіальних громадах: 14% дільниць розпочали підготовче засідання невчасно / Новини на Громадському радіо

Понад 14% дільничних виборчих комісій (ДВК) у неналежний час розпочали підготовче засідання, 1,7% дільниць відкрилися із запізненням.

Про це повідомляє громадська організація «ОПОРА» з посиланням на репрезентативну вибірку.

«85,6% ДВК розпочали підготовчі засідання не раніше як за 45 хвилин до початку голосування, забезпечуючи спостерігачам та іншим суб’єктам виборчого процесу можливість контролювати процедури підготовки виборчих дільниць до початку голосування. Раніше 07:15 розпочали підготовчі засідання 14,4 % ДВК», — повідомляють спостерігачі.

2017_otg_graph_2_ukr_0.png

Спостерігачі фіксують перші порушення // "Опора"
Спостерігачі фіксують перші порушення
«Опора»

За даними «Опори», 98,3% виборчих дільниць відкрилися вчасно.

Із моменту відкриття виборчих дільниць до спостерігачів ОПОРИ надходить інформація про помилки у текстах виборчих бюлетенів або факти їхнього неналежного виготовлення (Житомирська, Херсонська, Харківська,  Черкаська області). Деякі ТВК були змушені передруковувати виборчі бюлетені безпосередньо перед днем голосування.

«Наявність помилок у виборчих бюлетенях щодо зареєстрованих кандидатів може негативно вплинути на загальну легітимність виборів», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Перед виборами в ОТГ по всій Україні активізувалися передвиборчі програми коштом бюджетного ресурсу, — Коцюруба

graph_1_gif.gif

У виборах можуть взяти участь близько 4 % усіх виборців України // "Опора"
У виборах можуть взяти участь близько 4 % усіх виборців України
«Опора»

Сьогодні в Україні відбудуться перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів. До складу цих 201 ОТГ  увійшли 933 місцеві ради (міських – 25, селищних – 67, сільських – 841), інформує сайт ЦВК.

Читайте також: Перші вибори в ОТГ: зареєструвалися 50 політичних партій із 350, що існують в Україні

За  попередніми підрахунками, у зазначених виборах зможуть взяти участь понад 1 млн 330 тисяч осіб, тобто близько 4 % усіх виборців України. 

Для проведення цих виборів територіальними виборчими комісіями було утворено 4 506 територіальних, одномандатних виборчих округів.

Голосування розпочалося о 8:00 і триватиме до 20:00 на 1 947 виборчих дільницях.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+