Слухати

Справа Волкова: активісти влаштували мітинг перед судом, щоб не випустили підозрюваного  / Новини на Громадському радіо

Справа Волкова: активісти влаштували мітинг перед судом, щоб не випустили підозрюваного

30 жовтня 2017 - 12:53
Під стінами Апеляційного суду Києва відбувся мітинг перед засіданням у справі про організацію та викрадення Ігоря Луценка та вбивства Юрія Вербицького

На сьогодні єдиний підозрюваний у організації та викраденні Ігоря Луценка та вбивства Вербицького – це Олександр Волков. Ще дев’ять підозрюваних перебувають за межами країни.

Про це сказав Ігор Луценко під час мітингу перед засіданням Апеляційного суду Києва у справі про організацію та викрадення Ігоря Луценка та вбивства Юрія Вербицького, предає кореспондентка Громадського радіо.

«Тому сьогодні ми тут, щоб проконтролювати, щоб його не випустили», — сказав Луценко на мітингу під судом.

Він також додає, що зараз є практика організованої втечі ключових свідків у справах Майдану. На думку, є ризик випуску підозрюваного під домашній арешт.

«Є великий ризик, що домовилися представники кримінального авторитету Чеботарьова, який знаходиться на території Росії, який є соратником Захарченка й інших регіоналів, щоб їхнього подільника, за фабулою слідства, випустили під домашній арешт. Тоді це означає, що людина може поїхати або в Росію, таке організовувалося і бувало уже, з-під домашнього арешту люди у моїй справі втікали. Або якимось іншим чином убезпечити його від ризику кримінального переслідування так, щоб він нікого не здавав. Якщо сьогодні його випустять, він точно уже не буде нікого здавати», — сказав Луценко в коментарі Громадському радіо.

Засідання суду мало розпочатись о 12:20, проте так і не відбулося через те, що суддя Апеляційного суду міста Києва Тетяна Росік, яка веде справу, перебуває у відпустці.

Нагадаємо, у січні 2014 року Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені невідомими з території Олександрівської лікарні і вивезені за місто. Після тортур їх кинули в лісі. Вербицький від отриманих травм помер.

29 липня Олександра Волкова, підозрюваного в організації викрадення Ігоря Луценка та вбивстві Юрія Вербицького у 2014 році, взяли під варту терміном на 60 діб без альтернативи внесення застави. 

Прокуратура звинувачує Волкова в тому, що він був одним з організаторів групи, яка викрала на той час активістів Ігоря Луценка і Юрія Вербицького.

18 серпня в апеляційному судді Києва не відбувся розгляд апеляції захисту Олександра Волкова на ухвалу суду щодо тримання його під вартою. Волков, на думку адвоката Євгенії Закревської, співучасник викрадення і дуже цінне джерело свідчень може втекти з країни після звільнення з СІЗО.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+