Слухати

«Має бути медіа, яке не працює за умовами ринку. Це проблема на рівні з армією та судами», — Лукеренко / Новини на Громадському радіо

«Має бути медіа, яке не працює за умовами ринку. Це проблема на рівні з армією та судами», — Лукеренко

02 листопада 2017 - 11:58
Чи існують якісні медіа в Україні? Як українські ЗМІ впливають на суспільні процеси? Ці та інші питання обговорюють на National media talk у Києві

У Києві проходить National media talk, подія що об’єднує провідних журналістів, редакторів та медіа менеджерів з усієї країни для відвертого і продуктивного діалогу щодо якості контенту, журналістських стандартів, професійних викликів в умовах гібридної війни.

На першій панельній дискусії «Чи існують якісні медіа в Україні? Як українські ЗМІ впливають на суспільні процеси?»  Юрій Макаров, член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України підкреслив: «Йдеться не тільки про те, що медіа не брешуть, але й про те, що вони не є повними. Якісні медіа для американців та європейців — це майже дефініція і вони включають відсутність брехні, достовірність, оперативність, і тоді фактично кожне видання чи ресурс попадають під це визначення. Місія якісного видання — повідомляти об’єктивну інформацію та мати інструмент фактчекінгу».  

Оксана Соколова, телеведуча, телепродюсерка звернула увагу на те, що зараз глядач дуже розбещений негативними емоціями, обуренням та сарказмом: «Коли така висока планка задана, дуже важко чимось зацікавити. В угоду цього, щоби викликати емоції, і робляться поступки в професійних стандартах. Вже існує ціле покоління людей, які вважають, що треба створити емоційний продукт і його продати. Ми залежні від суспільної та політичної культури. Ми не можемо існувати поза цим».  

«Люди перестали шукати в медіа щось, щоби сформувати свою точку зору, а щоби підтвердити свою точку зору. До журналіста більше не звертаються за інформацією, до тебе звертаються, щоби ти «піддакнув», — впевнений Віктор Трегубов, головний редактор сайту «Петр и Мазепа». 

«Коли ми говоримо про якість, є дві сторони: хтось хто продукує, і хтось хто сприймає. Щоби була якісна журналістика, має бути якісна аудиторія. В нашій країні середній клас — це обмежена кількість людей. Ми маємо ситуацію в якій велика кількість людей, яка готова слухатися, а не слухати. На це розрахована значна кількість медіа. Має бути хтось, хто виховує і виховає майбутню аудиторію, має бути якесь медіа, яке не працює за умовами ринку, тобто йдеться про громадські медіа. Це проблема на рівні з армією та судами», — вважає Головний редактор «Громадське радіо» Кирило Лукеренко

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+