Слухати

Омбудсмен просить розслідувати насильницьке утримання у військкоматі затриманих із «Югендхаб» / Новини на Громадському радіо

Омбудсмен просить розслідувати насильницьке утримання у військкоматі затриманих із «Югендхаб»

02 листопада 2017 - 13:00
Уповноважена з прав людини впевнена, що поліція застосувала надмірну силу при обшуку затриманих, а працівники військкомату не мали права примусово доставляти юнаків на збірний пункт

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська просить прокуратуру розслідувати примусову доставку і насильницьке утримання у військкоматі юнаків, затриманих в нічному клубі Jugendhub в Києві, передають  УНН

Вона визнала, що обшук у клубі правоохоронці проводили на законних підставах, оскільки є відповідне рішення суду.

В той самий час вона впевнена, що поліція застосувала надмірну силу при обшуку затриманих, а працівники військкомату не мали права примусово доставляти юнаків на збірний пункт і утримувати їх там близько доби.

«Вважаю, що в цьому випадку дії були незаконними», — заявила Лутковська.

У зв’язку з цим омбудсмен просить міністра оборони Степана Полторака припиняти такі дії військкоматів, а прокуратури — розслідувати незаконне позбавлення свободи громадян.

«У нас з’явилося нове місце несвободи у вигляді розподільного центру (військкомату) на вул. Зрошувальній», — підкреслила вона.

Омбудсмен зазначила, що розслідування справи ускладнене відсутністю відеоспостереження в клубі.

Нагадаємо, 28 жовтня близько другої години ночі, поліція влаштувала облаву на нічний клуб «Jugendhub», де в цей час проходив музичний захід. 

Поліція затримала 30 юнаків і відправила до військкомату. За даними Міноборони, 12 із них зараз проходять медкомісію та психологічні тести на придатність до служби.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+