Слухати

За те, що зробив Сергій, давали 10 днів відпустки, — побратим прикордонника, підозрюваного у вбивстві (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

За те, що зробив Сергій, давали 10 днів відпустки, — побратим прикордонника, підозрюваного у вбивстві (ФОТО)

02 листопада 2017 - 16:25
Вищий спеціалізований суд переніс розгляд справи прикордонника Сергія Колмогорова на одинадцяту годину 6 листопада через відсутність прокурора під час розслідування

Під будівлею Вищого спецсуду – близько сотні людей: діючі та колишні працівники Державної прикордонної служби. Прийшли підтримати колегу – Сергія Колмогорова.

Колмогорова визнали винним у вбивстві пасажирки автомобіля, обстріляного прикордонним нарядом на посту в Маріуполі 9 вересня 2014 року. Тоді прикордонники наказали водію машини зупинитися, але він цього не зробив. Командир посту наказав підлеглим стріляти. Водій не постраждав, а жінка, пасажирка авто, загинула.

p_20 171 103_1 207 141.jpg

Люди, які прийшли підтримати Сергія Колмогорова // Громадське радіо/Валентина Троян
Люди, які прийшли підтримати Сергія Колмогорова
Громадське радіо/Валентина Троян

p_20 171 103_1 132 471.jpg

Під час засідання // Громадське радіо/Валентина Троян
Під час засідання
Громадське радіо/Валентина Троян

За словами Сергія Колмогорова, потерпілий зараз не в Україні.

«Це чиста правда. Він поїхав у 2014 році і повертатися в найближчі кілька років, напевно, не буде з простої причини — він, швидше за все, отримав статус біженця», — говорить Колмогоров.

Він уточнив, що позивач поїхав не на блокпост – йдеться про режимний об’єкт. На запитання, що б він сказав тим, хто зараз несе службу, Колмогоров сказав:

«Нехай люди по совісті роблять, а батьківщина у нас одна все ж».

За словами Колмогорова, більшість з тих, хто прийшов його підтримати, він знає. Була на судовому засідання і його матір Тетяна. Вона сподівається, що шостого листопада все вирішиться.

«Я знаю одне — Сергій чесний, сумлінний та він вчинив правильно. Хлопці, які з ними були, вчинили правильно, відповідно, звичайно, до обставин», говорить Тетяна Колмогорова.

p_20 171 103_1 132 371.jpg

Тетяна Колмогорова розмовляє з сином // Громадське радіо/Валентина Троян
Тетяна Колмогорова розмовляє з сином
Громадське радіо/Валентина Троян

Вона додала, що за весь час, скільки триває судовий процес, лише апеляційний суд був відкритим. Тоді, побратими мали змогу бути присутніми на судовому засіданні.

Василь Решетилов служив з Колмогоровим в четверту хвилю мобілізації. Він розповів, що цей інцидент трапився з Сергієм під час першої хвилі мобілізації.

«Коли я служив срочку, наприклад, ходили в караул, і за те, що зробив Сергій, давали 10 днів відпустки, тому що людина зупинила злочинця на посту. Він стояв на посту. Виконував військовий обов’язок. Зараз йому за це дали 13 років в’язниці».

Підтримати Сергія Колмогорова Василь Решетилов приїздив до Маріуполя під час засідання апеляційного суду. Він висловив сумнів щодо доказів вини Сергія:

«Там докази були такі: ось твої гільзи — нібито твої — тільки вони вже зіпсувалися. Гільзи взагалі не вбивають людину … Гільзи пролежали на березі моря, які зібрали, через півроку. А їх привезли в маслі. Як може бути, щоб пролежати на березі моря, їх привезли в маслі і кажуть, що це твої і цими гільзами ти вбив людину», — говорить Решетилов.

Василь Решетілов зазначив, що у справі відсутня балістична експертиза. Стріляли нібито дев’ятеро людей.

Присутній в суді і заступник голови Держприкордонслужби Василь Серватюк. Коментує попередні вироки щодо підлеглого.

«Таке рішення незрозуміле. Я наголошую, це не перший випадок за 25 років Незалежної України, коли прикордонники застосовують зброю під час охорони та захисту державного кордону і, на жаль, при цьому гинули люди. Цивільні люди, не тільки громадяни України», — говорить Севратюк.

Прокурори на засідання не прийшли, попросили перенести його.  Наступне засідання буде 6 листопада. Отримати коментар він Генеральної прокуратури Громадському радіо не вдалося – на телефонні дзвінки співробітники, уповноважені комунікувати з пресою не відповідають.

Валентина Троян, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+