Слухати

Київська еко-активістка через погрози і обшуки боїться повертатися в Україну

03 листопада 2017 - 16:16
Активістка Валентина Аксьонова вже вдруге цього року залишила територію України
Київська еко-активістка через погрози і обшуки боїться повертатися в Україну / Новини на Громадському радіо

Вона тривалий час бореться проти незаконної забудови на території лісу у селі Петропавлівська Борщагівка.

Нещодавно правоохоронці  провели  обшуки в будинку матері та її квартирі.

«11 квітня 2017 року моїй родині спалили вночі бус, а 30 квітня посеред білого дня підпалили другий пасажирський автомобіль. Після цього я отримала дзвінок з погрозами вбити мого сина від невідомих. Я змушена була поїхати з країни,але  продовжувала активно писати про захист лісу, корупцію міцевого голови Кодебського Олексія та зв`язки з будівельною мафією. Коли я почала приїжджати в Україну і знову продовжувати вести судову боротьбу з забудовником, на мене почали чинити тиск через правоохоронні органи,  використовуючи свої зв`язки», –  розповідає Валентина в коментарі Громадському радіо.

«Управлінням злочинів економіки та КОРД було здійснено  обшуки в будинку моєї матері та моїй квартирі. Все це на очах у мого трирічного сина. Я розумію,що в цих обшуках немає ніякої доказової бази і це використання державних органів з метою тиску на мене як активіста і журналіста»», — додає Валентина.

Наразі активістка займається  написанням статтей і волонтерить для громади з території іншої країни, допомагає зі скаргами,запитами і координацією роботи по протистоянню забудови урочища Вумівський ліс.

За її словами, підпали її автомобілів та погрози щодо неї поліції розслідує дуже повільно.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+