Слухати

Лідер Каталонії, якого відсторонили, планує брати участь у виборах з-за кордону

03 листопада 2017 - 21:59
Карлес Пучдемон, перебуваючи в Бельгії, повідомив, що планує балотуватися на дострокових виборах 21 грудня в Каталонії
Лідер Каталонії, якого відсторонили,  планує брати участь у виборах з-за кордону / Новини на Громадському радіо

Глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон, якого відсторонили від влади та вважають заколотником, заявив про бажання балотуватися на дострокових виборах навіть будучи за кордоном.

Про це повідомляє El Pais.

«Я можу проводити кампанію в будь-якій точці світу, оскільки ми перебуваємо в глобалізованому світі», — заявив Пучдемон, перебуваючи в Бельгії.

І в рамках своєї стратегії інтернаціоналізації каталонського питання він виправдовує своє втечу до Бельгії як спосіб «пояснити світу, що відбувається в Іспанії».

Карлес Пучдемон також показав свою переконаність, що він  єдиний виконавчий орган, який має юридичну силу, незважаючи на його звільнення.

«Іспанське правосуддя нічого не гарантує, ми розглядаємо себе як легітимний уряд» — вкотре наголосив Пучдемон.

Він також висловив сумніви, що вибори 21 грудня будуть проведені у відповідних умовах.

«Вибори відбудуться 21 грудня і ми хочемо, щоб вони відбулися у нормальних, нейтральних умовах, а не коли весь уряд сидить у в’язниці» — сказав лідер Каталонії.

Нагадаємо, що 27 жовтня уряд Іспанії розпустив парламент Каталонії, а 21 жовтня прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой схвалив застосування статті 155 конституції, яка передбачає те, що повноваження уряду Каталонії переходять центральній владі. Для відновлення порядку в Каталонії проведуть вибори до парламенту. 20 жовтня Дональд Туск зазначив, що не бачить місця для посередництва ЄС в конфлікті Мадрида і Барселони. 19 жовтня стало відомо, що Мадрид має намір скасувати автономію Каталонії. 

18 жовтня Іспанія дала 24 години Каталонії на перегляд позиції щодо відділення. 17 жовтня Конституційний суд Іспанії визнав, що референдум проведений на основі каталонського закону, який суперечить конституції Іспанії і записаним в ній принципам національного суверенітету і «непорушної єдності іспанської нації».

10 жовтня каталонський лідер визнав, що його народ проголосував за незалежність від Іспанії, проте попросив Парламент відкласти оголошення незалежності на кілька тижнів. 5 жовтня Іспанія відмовилась проводити переговори про відділення Каталонії. 1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Мадрид оголосив голосування незаконним і намагався його зупинити за допомогою силовиків, у результаті чого постраждали більше 900 людей.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+