Слухати

У Сумах поліція затримувала на вулиці іноземців і доставляла до відділку

04 листопада 2017 - 13:01
На двох із двадцяти затриманих поліція склала адміністративні протоколи

Увечері 3 листопада у Сумах поліція почала затримувати на вулиці іноземців та перевіряти їхні документи. Близько двадцяти людей затримали та відправили до відділку поліції.

Про це повідомив Громадському радіо координатор Асоціації українських моніторів дотримання прав людини Сергій Перникоза.

За його словами, коли поліція виявляла, що у іноземців немає документів – їх відправляли у відділок поліції.

За інформацією правозахисника, це була спільна ініціатива міграційного центру та поліцейських.

«У принципі такі речі мають право бути. Єдине, що жодних норм по затриманню людей не було дотримано. Тому що, коли людей затримували, їм точно не повідомляли причини їхнього затримання, їм не роз’яснювали їхніх прав, більше того, не повідомляли центр надання безоплатної правової допомоги про те, що затримували людей, а самим затриманим казали «ну, ви не затримані, а доставлені», — каже Сергій.

На двох із затриманих склали адміністративні протоколи. Інших після профілактичної бесіди відпустили.

Наразі правозахиснику не відомо, через що поліція склала протоколи іноземцям. На думку Сергій Перникози, «це пряма дорога до дискримінації».

Він також повідомляє, що закон дозволяє доставляти до відділку поліції людей, коли у них немає документів і є підстави, щоб їх перевіряти.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+