Слухати

В Широкиному та Бердянському люди не мають доступу до своїх домівок, — Цибулько

04 листопада 2017 - 13:25
В селах Широкине та Бердянське в зоні АТО місцеві жителі не мають доступу до своїх зруйнованих будинків. Створення військово-цивільні адміністрації має вирішити це питання
В Широкиному та Бердянському люди не мають доступу до своїх домівок, — Цибулько / Новини на Громадському радіо

Президент України Петро Порошенко розпорядився створити військово-цивільні адміністрації селищ Широкино і Бердянське. Указ опублікований на офіційному сайті президента. Обов’язок створити адміністрації Порошенко поклав на керівника Антитерористичного центру СБУ та главу Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

 

радниця міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Олеся Цибулько в ефірі Громадського радіо розповіла, що до цього розпорядження влади у вказаних населених пунктах була відсутня:

«Було багато проблем з цього приводу. Там фактично стоять військові, нікого не пускають і навіть були проблеми у місцевих жителів, тому що вони не могли потрапити на кладовище до місць поховань своїх рідних», — розповіла Цибулько.

Вона висловила сподівання, що створення військово-цивільних адміністрацій вирішить це питання та підкреслила, що це підконтрольні Україні території і люди мають право відвідувати своє зруйноване житло і могили своїх рідних.

За її словами, в Широкиному люди не живуть — всі будинки зруйновані, там є кладовище, куди люди намагаються потрапити.

«Майже вся громада Широкиного проживає зараз в Маріуполі», — зазначила Цибулько.

За її словами, у людей виникають також питання адміністративного характеру, наприклад, когось виписати або прописати навіть в зруйнованому житті:

«Тому що людина без реєстрації не може, а іншого житла у них немає, де зареєструватись. І там є питання, які не можна вирішити без створення військово-цивільної адміністрації», — зазначила радниця.

Вона зазначила, що проблеми Бердянського та Широкиного схожі, однак, в Бердянському є небагато жителів — це село більш віддалене від лінії зіткнення, ніж Широкине. 

За словами Цибулько, ця територія вважається «сірою зоною», але вона підконтрольна українському уряду. 

Відповідаючи на запитання: де в зоні АТО також потрібно створення військово-цивільних адміністрацій, вона навела приклад міста Золоте, що на Луганщині. Там є військово-цивільна адміністрації, але майже рік немає її голови. За її словами, там живе багато людей.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+