Слухати

Жоден військовий не має права перевіряти цивільну людину за межами частини, - військовий експерт / Новини на Громадському радіо

Жоден військовий не має права перевіряти цивільну людину за межами частини, - військовий експерт

04 листопада 2017 - 23:22
Військовий експерт Святослав Стеценко заявив, що військові не мають права затримувати цивільних поза військовою частиною

«Маю наголосити, що жоден військовослужбовець або посадова особа не має ніякого права за межами військової частини зупиняти та перевіряти будь яку цивільну людину, вимагати пояснення або кудись пройти та просити побачити документи. Вони не мають права затримати та не випускати з території частин цивільних, які прибули туди добровільно у своїх потребах. 

Так само вони не мають права приводити та утримати на збірному пункті. Право перевіряти документи та зупиняти військові можуть лише, коли в країні військовий стан, коли призначені військові коменданти та служба. У мирний час ані в Києві, ані у Львові, не можуть. Я раджу військовим ще 10 разів подумати і не виконувати наказів, не робити облави, затримувати та доставляти. Читайте закон. Призовників шукає та доставляє винятково поліція. І до призовників звертається не військовий, а призовна комісія, головою якої є перший заступник голови Держадміністрації. І про це має бути записи в книзі протоколів комісії. І має бути зафіксований факт ухилення. Тоді поліція вже забов’язана шукати», — написав на своїй сторінці в Фейсбук Святослав Стеценко. 

Нагадаємо, у Львові поліція разом із військовими уночі 4 листопада влаштували облаву на студентів поряд із закладом «Paradox» на вулиці Крива Липа8 жовтня близько другої години ночі, поліція влаштувала облаву на нічний клуб «Jugendhub», де в цей час проходив музичний захід. Згодом у  Міністерстві оборони заявили, що було затримано 30 осіб, 12 із яких відправили проходити медкомісію на придатність на службу. Потім у військовому комісаріаті уточнили, що з 32 затриманих чоловіків «15 ухилялись від призову на строкову військову службу та не з’являлись до військових комісаріатів».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+