Слухати

Суд над Колмогоровим: омбудсмен Лутковська заявила про істотні порушення (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Суд над Колмогоровим: омбудсмен Лутковська заявила про істотні порушення (ФОТО)

06 листопада 2017 - 11:39
Захист Колмогорова просить повернути справу до першої інстанції і переглянути її

Сьогодні, 6 листопада, Вищий спеціалізований суд розглядає справу прикордонника Сергія Колмогорова.

Під час судового засідання стало відомо про те, що уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська подала клопотання про можливі порушення під час судового розгляду судами різних інстанцій у справі Колмогорова. Про це з залу суду повідомляє кореспондентка Громадського радіо. 

Так, згідно з повідомленням Лутковської, судовий розгляд здійснювався у закритому режимі, а публічні засідання є основоположним правом. Також Лутковська зазначила, що ряд свідків, які викликала сторона захисту, не були допитані.

Звернення Валерії Лутковської долучили до матеріалів справи. 

Водночас захист Колмогорова просить повернути справу до першої інстанції, а також переглянути її.

Як раніше повідомляло Громадське, 2 листопада Вищий спеціалізований суд переніс розгляд справи прикордонника Сергія Колмогорова на одинадцяту годину 6 листопада через відсутність прокурора під час розслідування. 

Колмогорова визнали винним у вбивстві пасажирки автомобіля, обстріляного прикордонним нарядом на посту в Маріуполі 9 вересня 2014 року. Тоді прикордонники наказали водію машини зупинитися, але він цього не зробив. Командир посту наказав підлеглим стріляти. Водій не постраждав, а жінка, пасажирка авто, загинула.

Як стверджують захисники Сергія Колмогорова, його засудили до 13 років позбавлення волі виключно за те, що він виконував свій обов’язок.

«Ці справи є показовими, бо вони дуже деморалізують наших воїнів, які здійснюють свій обов’язок і захищають нашу країну», — сказала в ефірі Громадського радіо адвокатка Сергія Колмогорова Оксана Муравська. 

Крім того, за її словами, в рамках розгляду справи не допитувалися інші хлопці, які брали участь цій операції. «Ми вважаємо, що це є порушенням права на справедливий суд», — заявила Оксана Муравська.

«Цю справу має можливість переглянути Вищий спеціалізований суд, що ми й хотіли зробити. Зійшлися на тому, що захист має надати свої документи щодо порушення прав Сергія Колмогорова, якщо прокуратура вважатиме, що ці аргументи досить вагомі, не буде заперечувати щодо скасування і направлення справи на новий розгляд». — додала вона. 

23 314 445_1 348 294 955 280 655_1 363 319 023_o.jpg

Журналісти спостерігають за судовим процесом з окремого приміщення // Громадське радіо
Журналісти спостерігають за судовим процесом з окремого приміщення
Громадське радіо

23 335 551_1 348 294 985 280 652_658 638 476_o.jpg

Журналісти спостерігають за судовим процесом з окремого приміщення // Громадське радіо
Журналісти спостерігають за судовим процесом з окремого приміщення
Громадське радіо

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+