Слухати

Чого вимагають учасники мітингу під Верховною радою?  / Новини на Громадському радіо

Чого вимагають учасники мітингу під Верховною радою?

07 листопада 2017 - 18:38
Громадське радіо поспілкувалось з мітингарями під українським парламентом

Учасники мітингу вимагають відставки Авакова та Порошенка, земельної реформи, безкоштовної освіти та збільшення пенсії. Під Радою присутні військові, пенсіонери, адвокати та навіть релігійні діячі. 

«Я тут, бо не можу справу свого життя, яка почалася 1988 року у Харкові, реалізовувати та доводити до логічного завершення, бо 20 років викладання у візах від Харкова до Тернополя роблять мене двояким янусом. За трибуною чи в аудиторії я розповідаю про верховенство права та праворозуміння, а насправді цього немає. Студенти не можуть себе реалізувати», — розповідає правознавець Михайло Головецький, який багато років працює адвокатом та викладає право в університетах.

-«Тому що мене не влаштовує те, що сталося після третього Майдану. І зараз взагалі йде відвертий геноцид народу», — пояснює учасник трьох українських революцій

23 432 196_1 437 239 656 393 786_691 023 560_o.jpg

Перші намети під Верховною Радою встановили 17 жовтня // Громадське радіо
Перші намети під Верховною Радою встановили 17 жовтня
Громадське радіо

Серед мітингарів є не лише кияни, а й жителі Львова, Одеси та Чернігова. 

- «Я прийшла, бо мені не байдуже майбутнє України. Якщо влада далі буде такою, буде знищуватись країна у всіх сферах. Від лісів та річок до інтелекту.  На прапорі в мене герб Чернігова. Там написано «Чернігів місто славетне йому і кращим бути в світі!»

Під Верховною Радою є багато людей літніх людей, які вимагають підвищення пенсії. 

23 377 205_1 437 241 929 726 892_1 426 790 859_o.jpg

На мітинг прийшло близько тисячі осіб // Громадське радіо
На мітинг прийшло близько тисячі осіб
Громадське радіо

-«Як мої діти вчились безкоштовно. Стипендія була. І все було в правовій державі. Через що? Бо не було олігархів. Ніхто гроші не носив в офшори».

-«Я отримав «Гройсманівську добавку» до пенсії. Він рекламував, що всі, хто вийшов на пенсію о 2012 отримають мінімум 500 гривень. Я отримую + 76 гривень».

Біля сцени можна побачити людей, які роздають листівки, у яких немає політичних гасел.  

-«Я рідновір. Це рідна українська віра. Ми тут несемо своє бачення рідної національної духовності. Сьогодні відбувається мітинг людей, які не знають, що робити. Вони прийшли на знак протесту проти політики. А ми знаємо, як це робити. Кожен має змінити у своїй голові ставлення до духовності. Я підтримую вимоги. Я їх не чув. Але це національно-патріотичні вимоги!».

23 433 263_1 437 239 576 393 794_1 454 165 364_o_0_0.jpg

 Поблизу вулиці Грушевського встановлено рамки металошукачів // Громадське радіо
Поблизу вулиці Грушевського встановлено рамки металошукачів
Громадське радіо

Згідно з даними МВС, під Верховною Радою зібралися близько 1000 осіб, а публічну безпеку та правопорядок на центральних вулицях столиці забезпечують майже 1,5 тисячі правоохоронців – працівники Нацполіції і військовослужбовці Нацгвардії. Поблизу вулиці Грушевського встановлено рамки металошукачів. Кілька машин поліції перевіряють авто, які прямують вулицею Грушевського. 

Сьогодні Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект виборчого кодексу, який передбачає пропорційну виборчу систему за відкритими списками. Тепер комітет має розглянути документ та внести до нього додаткові правки. Після цього депутати зможуть прийняти закон вцілому.

Водночас, сьогодні ж Верховна Рада не підтримала постанову про звільнення Авакова. За відставку очільника МВС проголосував лише 31 нардеп.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+