Слухати

Суд РФ залишив Павла Гриба під вартою / Новини на Громадському радіо

Суд РФ залишив Павла Гриба під вартою

07 листопада 2017 - 10:55
До зали суду Павла Гриба не доправили

Краснодарський крайовий суд Росії залишив під вартою громадянина України 19-річного Павла Гриба, якого в Росії звинувачують в тероризмі.

Про це Громадському радіо розповіла кореспондентка Ірина Ромалійська, яка знаходиться в суді у якості вільного слухача.

Самого Павла Гриба не доставили до залу засідання.

«Він був на відеозв’язку з місцевого Краснодарського СІЗО5. Причому зауважу, що саме СІЗО від будівлі суду перебуває в парі кварталів, може, в трьох кварталах. Але його не доставили. Він був по відеозв’язку, тому його мама могла його бачити тільки на екрані», — розповіла у коментарі Громадському радіо Ірина Ромалійська. 

За її словами, адвокат подавав клопотання щоб Павла залишили під домашнім арештом. При цьому українські консули зазначили, що готові орендувати для Павла житло в Росії, а адвокат Андрій Сабінін сказав, що готовий за потреби жити з Грибом у цій квартирі.

«Адвокат Павла Гриба наполягав на зміні запобіжного заходу, щоб його відпустили з СІЗО під домашній арешт. Питання виникає з тим, де ж утримувати його під домашнім арештом. І тут вступило українське Генконсульство, яке знаходиться в Ростові. Генконсул, який приїхав на суд, привіз документ, який підтвердив, що консульство готове орендувати квартиру в Краснодарі для утримання Гриба під домашнім арештом. Адвокат навіть сказав, що готовий жити разом з Грибом в цій орендованій квартирі. Плюс, на ньому, в разі утримання під домашнім арештом, був би електронний браслет… Адвокат також говорив, що Гриб не збирається тікати, що у нього в Росії немає ніяких знайомих, окрім слідчого і адвоката, що він визнав свою провину на досудовому слідстві і підтвердив це, і у нього немає сенсу тікати. Також кілька разів робився акцент на його поганому стані здоров’я. Йшлося про те, що він — людина з інвалідністю (це пов’язано з Чорнобилем), і йому в умовах СІЗО не надається необхідне лікування», — розповіла Ромалійська. 

За її словами, слідчий, який був присутній на процесі, і прокурор заявили про те, що усе необхідне лікування йому надається, що вони вважають, що він може втекти, що він являє собою небезпеку не тільки для Росії, а й для України, що він є послідовником УНА-УНСО, забороненої в Росії організації.

В результаті суддя відмовила в ухваленні апеляційної скарги та залишила Павла Гриба під вартою. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+