Слухати

Держказначейство отримало гроші з рахунків злочинної організації, пов'язаної з Януковичем, — заступник Генпрокурора

08 листопада 2017 - 22:59
8 листопада в ефірі Громадського радіо заступник Генпрокурора України Євген Єнін заявив, що кошти з рахунків злочинної організації, наближеної до Януковича, «Ощадбанк» перерахував в Держказначейство
Держказначейство отримало гроші з рахунків злочинної організації, пов’язаної з Януковичем, — заступник Генпрокурора / Новини на Громадському радіо

Євген Єнін, заступник Генпрокурора України в ефірі Громадського радіо розповів, що 156 млн 800 тис доларів з рахунків злочинної організації, наближеної до Януковича, вже отримало Держказначейство України. Він спростовує заяви НАБУ, що ці кошти зникли:

«Якщо подивитись більш детально на повідомлення, оприлюднене на сайті НАБУ, йдеться про те, що детективами НАБУ розслідується кримінальне провадження щодо посадових осіб «Ощадбанку» за фактом незаконного зникнення зазначеної суми грошей. Відповідно Генпрокуратура поінформувала, що зазначені гроші нікуди не зникали. Більше того, за версією слідства прокуратури, а також згідно з рішенням суду, яке вступило в законну силу наприкінці квітня цього року, зазначені гроші не належать Онищенку, Януковичу. Вони належать злочинній організації, до складу якої входило колишнє оточення президента України», — говорить Єнін.

За його словами, в них є всі є документальні підтвердження про те, що керівництво «Ощадбанку» виконало рішення суду і Державна казначейська служба підтвердила отримання зазначених коштів.

«Буквально сьогодні ми отримали підтвердження з розбивкою по конкретних фірмах. Це гроші у валюті, а не вкладені в державні облігації і це підтверджено даними Держказначейства. Справа в тому, що згідно з Бюджетним кодексом, кошти спецфонду, конфісковані в живих грошах, надходять на рахунки Держказначейства. Натомість фонди, заарештовані в цінних паперах, направляються до Нацбанку України і на зазначену суму зменшується внутрішній чи зовнішній борг України», — резюмує Єнін.

Нагадаємо, в НАБУ заявили, що відкрили кримінальне провадження у зв’язку зі зникненням $156,8 млн і 218,1 тис грн з рахунків «Ощадбанку», які належали компанії Quickpace, яку пов’язують з Онищенком.

5 липня минулого року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.

Онищенкові інкримінують корупційні зловживання під час реалізації газу, видобутого спільно з ПАТ «Укргазвидобування».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+