Слухати

Громадянину Узбекистану не надали притулок в Україні - правозахисники

08 листопада 2017 - 19:34
З 5 по 8 листопада Ізбосаров Ісомідін Баротович перебував в аеропорту Бориспіль без їжі, і 8 листопада йому відмовили у притулку та відправили до Єгипту
Громадянину Узбекистану не надали притулок в Україні - правозахисники / Новини на Громадському радіо

У неділю, 5 листопада правозахисники Проекту «Без кордонів» отримали інформацію про невдалу спробу в’їхати в Україну шукача притулку з Узбекистану.

« Ізбосаров Ісомідін Баротович  прилетів з Хургади (Єгипет) до аеропорту «Бориспіль» 3 листопада 2017 року та повідомив прикордонників, що прагне звернутися за притулком в Україні. Однак в Україну допущений не був. З п’ятниці по середу (8 листопада) Ісомідін перебував у аеропорту без їжі. Протягом цього часу він двічі намагався вчинити самогубство через загрозу примусового відправлення до Узбекистану», — йдеться в повідомленні Проекту «Без кордонів» у Фейсбук.

У вівторок до Ісомідіна допустили представників офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, а пізніше — співробітників Державної міграційної служби.

«ДМС відмовила у розгляді його звернення із проханням про притулок, пояснюючи це, як повідомляють, відсутністю причин для отримання захисту в Україні. В ніч з вівторка на середу Ісомідіна Ізобарова відправили до Єгипту, звідки існує реальна загроза його депортації до Узбекистану», — зазначають правозахисники.

За інформацією Проекту «Без кордонів», в 2000 році Ізбосарову присудили сім років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Зараз він знову перебуває у розшуку.

Правозахисна організація «Меморіал» визнала Ізбосарова Ісоміддіна політичним в’язнем.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+