Слухати

Депутати Сейму Литви звернулися до угорських колег на підтримку України

09 листопада 2017 - 09:40
Група членів Сейму Литви звернулася до угорських парламентаріїв з проханням не блокувати рішення, які дозволили б Україні зблизитися з Євросоюзом
Депутати Сейму Литви звернулися до угорських колег на підтримку України / Новини на Громадському радіо

Депутати Сейму Литви звернулися до угорських парламентаріїв з проханням не блокувати рішення, які дозволили б Україні зблизитися з Євросоюзом. Депутати стали на захист України у конфлікті навколо освітнього закону.

Про це повідомляє портал Delfi..

«Ми неприємно здивовані й навіть шоковані ультимативними заявами уряду з погрозами заблокувати зближення України з ЄС чи НАТО, якщо Україна не змінить за побажанням Угорщини свій новий закон  «Про освіту», в якому обумовлена ​​і специфіка освіти осіб, які належать до національних меншин», — йдеться в повідомленні.

Ініційоване екс-прем’єром Литви Андрюсом Кубілюсом звернення підписали 37 членів Сейму, в тому числі голова парламентського Комітету з європейських справ Гедімінас Кіркілас і голова Комітету у закордонних справах Юозас Бернатоніс.

«Ми розуміємо, що питання освіти національних меншин, їх інтеграції в життя держави завжди особливо болючі і повинні вирішуватися шляхом конструктивного діалогу. Ми бачимо зусилля України саме так вирішувати ці важливі проблеми «, — йдеться в зверненні.
 
В документі зазначено, що  сусідні  країни український закон «Про освіту» не дивує, однак дивують «висунуті владою Угорщини ультиматуми Україні з погрозами країні геополітичними наслідками, з погрозами тим, що Угорщина буде блокувати зусилля України щодо інтеграції в ЄС «.

«Такі ультиматуми категорично неприйнятні, зовсім не європейські і тим більше незрозумілі, коли це виходить від однієї з держав Центральної Європи. Ми всі добре знаємо, наскільки для нас, держав Центральної Європи та Балтії, геополітично була важлива наша власна інтеграція в ЄС», — йдеться в документі.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто 22 вересня заявив з трибуни Генеральної Асамблеї ООН, що прийнятий в Україні закон про освіту порушує право на використання мови національними меншинами. Сійярто зазначив, що Угорщина має намір заблокувати Угоду про асоціацію.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+