Слухати

Каверзіна засудили до довічного позбавлення волі на підставі явки з повинною, яку він дав під тортурами, — омбудсмен

10 листопада 2017 - 17:39
9 листопада Апеляційний суд Вінницької області звільнив від довічного позбавлення волі Олександра Каверзіна, який обвинувачувався у вбивстві 7 осіб
Каверзіна засудили до довічного позбавлення волі на підставі явки з повинною, яку він дав під тортурами, — омбудсмен / Новини на Громадському радіо

Олександр Каверзін вже був заявником до Європейського суду з прав людини, і він тоді виграв справу. Про це  в ефірі «Українського радіо» розповіла Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

«Справа ця стосувалася того, що ставлення до нього з боку правоохоронних органів, коли його затримували, а це було досить давно, було настільки жорстоким, що він втратив зір завдяки застосуванню до нього тортур», — зазначила вона.

За словами Валерії Лутковської, Каверзіна засудили до довічного позбавлення волі на підставі явки з повинною, яку він дав під тортурами.

«Так, він написав тоді явку з повинною. Але, тим не менше, не було проведено розслідування, ніхто не поніс відповідальність за те, що його позбавили можливості бачити, і він був засуджений до довічного позбавлення волі на підставі тієї явки з повинною, яку він дав під тортурами. Відповідно, в даному випадку суд вирішив, що його стан здоров’я на сьогоднішній день не дозволяє йому відбувати покарання. Думаю, що було оцінено в тому числі і рівень його суспільної небезпеки», — пояснила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини. 

Водночас прокуратура Вінницької області не згодна з рішенням суду звільнити Олександра Каверзіна, засудженого до довічного ув’язнення в колонії за 13 злочинів, в тому числі за 7 вбивств. 

«Прокуратура Вінницької області не погоджується з судовим рішенням Апеляційного суду Вінницької області від 03.11.2017 про звільнення від подальшого відбування покарання у вигляді довічного позбавлення волі, у зв’язку з захворюванням іншою тяжкою хворобою, що перешкоджає відбуванню покарання засудженого, і готує касаційну скаргу до суду касаційної інстанції… Навіть сухий перелік статей Кримінального кодексу України, за які він відбував покарання, говорить про тяжкі злочини, які скоїв 44-річний рецидивіст. На його совісті численні вбивства, в тому числі, співробітників правоохоронних органів при виконанні службових обов’язків», — сказано в повідомленні прес-служби прокуратури.

У прокуратурі також додали, що вважають вирок суду м’яким і заявили про намір діяти в рамках закону і справедливості.

Нагадаємо, Апеляційний суд Вінницької області звільнив від довічного позбавлення волі 43-річного Олександра Каверзіна, засудженого за 13 злочинів. Суд обґрунтував таке рішення тим, що існує суттєва загроза життю і здоров’ю чоловіка. 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+