Слухати

З наступного року до школи першокласники підуть без конкурсу - Хобзей

10 листопада 2017 - 13:58
З 2018 року в Україні першокласники, які проживають на території обслуговування школи, підуть до навчальних закладів без конкурсу
З наступного року до школи першокласники підуть без конкурсу - Хобзей / Новини на Громадському радіо

З 2018 року в Україні учні перших класів підуть до школи без конкурсу.

Про це повідомив 10 листопада в коментарі Громадському радіо заступник міністерки освіти і науки Павло Хобзей.

«Коли ми говоримо про те, що учні підуть до школи за територією проживання, то маємо на увазі лише перший клас.  

Органи місцевого самоврядування повинні визначити територію, яка закріплена за школою. І з цієї території школа зобов’язана без конкурсу брати дітей на навчання. Якщо ця територія місцевою владою визначена, і кількість дітей є менша з можливістю набрати в перший клас, тоді на ті місця, які залишаються, школа має право провести конкурс. На ті місця може бути подано заяв більше, ніж є можливість прийняти. Тобто таке право ще існує». — розповів Хобзей.

За його словами, ці норми закону  актуальні для  великих населених пунктів, в першу чергу обласних центрів, тому що в невеликих селах і селищах дітей бракує і там немає жодних конкурсів.

Чоловік додав, що певної чітко визначеної відповідальності за порушеннями школами цих норм, поки що немає.

«Санкції, яка  б чітко передбачала відповідальність за порушення закону, наразі немає. Це відповідальність органів управління освіти, органів місцевого самоврядування», — резюмував він.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+