Слухати

Перше рішення про звільнення довічно засудженого створює прецедент – екс-голова ДПС

11 листопада 2017 - 19:45
11 листопада в ефірі Громадського радіо екс-голова Державної пенітенціарної служби зазначив, що рішення апеляційного суду про звільнення довічно засудженого Каверзіна розпочне певну тенденцію
Перше рішення про звільнення довічно засудженого створює прецедент – екс-голова ДПС  / Новини на Громадському радіо

Екс-голова Державної пенітенціарної служби Сергій Старенький розповів, що рішення апеляційного суду про звільнення довічно засудженого за станом здоров’я Олександра Каверзіна може розпочати певну тенденцію щодо інших подібних справ в Україні.

Про це він наголосив в ефірі Громадського радіо 11 листопада.

«Цей прецедент вже розпочав певну тенденцію. У нас хоч і не прецедентна система права, але суди враховують практику інших судів. Якщо потерпілі не були повідомлені про те, що розглядається таке питання щодо можливості звільнення Каверзіна від відбування покарання, як і будь-якого засудженого, щодо якого розглядається питання про дострокове звільнення, і хотіли брати участь, а їх не допустили до участі в цій справі – це 100% підстава для відміни цього рішення», — розповів він.

Щодо доцільності та адекватності таких рішень, то це визначає юридично інститут помилування.

«Він сьгогодні прописаний так, що свої пропозиції подає служба з питань помилування при Президентові України, її очолює пан Букалов на сьогодні. Вони вивчають характеристики з місця відбування покарання цієї людини, оцінюють залишок строку, який ще повинен відбути, оцінюють життєві обставини,  суспільний резонанс, і пропонують Президенту. Останнє слово за Президентом, але з практики, майже 100% пропозиції цієї комісії Президент погоджує», — резюмує Сергій Старенький.

Нагадаємо, як повідомляло Громадське радіо,  Олександра Каверзіна, засудженого за 13 злочинів, звільнено від довічного позбавлення волі. Таке рішення 3 листопада прийняв Апеляційний суд Вінницької області, бо встановив: існує суттєва загроза життю і здоров’ю чоловіка.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+