Слухати

Польський президент не приїде на відкриття меморіальної дошки Волинській трагедії у Варшаві

11 листопада 2017 - 11:19
Замість нього це зробить міністр оборони Польщі Віталій Мацаревич

Польський президент Анджей Дуда 11 листопада не приїде на відкриття пам’ятної таблиці невідомому солдату у Польщі, яка приурочена подіям на Волині.

Про це розповів у ефірі Громадського радіо заступник редактора порталу POLONEWS Євген Білоніжко.

«Сьогодні відкриється таблиця на могилі невідомого солдата —  це такий основний монумент у центрі Польщі, куди складають вінці всі іноземні делегації. Це буде таблиця, яка буде згадувати про події на Волині. На відкриття цієї пам’ятної таблиці не буде президента Польщі. Її відкриватиме міністр оборони Польщі Віталій Мацаревич», — сказав Білоніжко.

Він також пояснює, що так президент намагається відмежуватися від політики радикальної партії «Право і справедливість», яка прагне історичної справедливості.

«Тобто є два осередки міжнародної політики, пов’язаної з Україною: палац президента Дуди, який реалізує свої політичні ідеї стосовно східної політики через пана Щерського, голову президентських комітетів Польща-Україна, і міністр закордонних справ Ващиковиський, який був змушений, для того, щоб залишитись на своїй посаді, поїхати у Львів, заварити усю кашу для того, щоб відтермінувати свою відставку», — каже Євген Білоніжко.

Нагадаємо, 5 листопада міністр закордонних справ Польщі відмовився відвідати музей «Тюрма на Лонцького» у Львові через позицію директора та табличку, де пише, що у 1918 році Польща окупувала Західну Україну.

Польський Сейм 9 листопада заслуховував питання українсько-польських відносин.

Також МЗС Польщі заборонило в’їзд в країну директору Українського інституту національної пам’яті Володимиру В’ятровичу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+