Слухати

Пільги для постраждалих на Майдані будуть такими ж, як і для учасників бойових дій, — Мінсоцполітики / Новини на Громадському радіо

Пільги для постраждалих на Майдані будуть такими ж, як і для учасників бойових дій, — Мінсоцполітики

14 листопада 2017 - 15:08
Пільги передбачають, зокрема, безкоштовні медичні й санаторні послуги, знижки на житло та комунальні, безкоштовний проїзд

Перелік пільг для людей, які отримають новий статус постраждалих на Майдані, буде таким самим, як і для учасників бойових дій. Про це Громадському радіо сказала начальниця управління у справах ветеранів війни та учасників АТО Міністерства соціальної політики Олександра Тарасова.

«Це окремий статус постраждалого під час масових акцій Революції гідності. Але вони матимуть такі ж самі пільги, як і учасники бойових дій. Щоб цей перелік не дублювати, ми просто в статті закону прописали це», — пояснила Тарасова.

Ці пільги передбачають, зокрема, безкоштовні медичні й санаторні послуги, знижки на житло та комунальні, безкоштовний проїзд та інші.

За словами Тарасової, людей, які можуть отримати статус постраждалого під час революції, приблизно тисяча осіб.

«Вони зараз отримують спеціальні виплати відповідно до закону. Цей список майже не розширюється — це люди, які зверталися за медичною допомогою під час Революції гідності», — сказала вона.

Сьогодні, 14 листопада, Верховна Рада України ухвалила законопроект №5697 про надання постраждалим учасникам «Революції гідності» окремого статусу. До цієї категорії віднесуть людей, які отримали тяжкі, середньої тяжкості і легкі тілесні ушкодження, які не призвели до інвалідності, та які звернулися за медичною допомогою в період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.

Разом із тим, законопроект не передбачає надання такого статусу співробітникам правоохоронних органів, військовослужбовцям внутрішніх військ і особам, які проходили службу в правоохоронних органах та Збройних силах, які отримали тілесні ушкодження під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з подіями «Революції гідності».

Читайте також: Що дасть постраждалим учасникам Революції Гідності статус УБД?

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+