Слухати

У 18 країнах дезінформація та онлайн-маніпуляції вплинули на вибори, — звіт Freedom House

14 листопада 2017 - 09:21
Україна потрапила в категорію «частково вільних» країн
У 18 країнах дезінформація та онлайн-маніпуляції вплинули на вибори, — звіт Freedom House / Новини на Громадському радіо

Уряди все більшої кількості країн світу використовують маніпуляції в інтернеті для досягнення своїх цілей. Такий висновок міститься у щорічному звіті міжнародної правозахисної організації Freedom House «Свобода в мережі-2017», опублікованому у вівторок, 14 листопада.

Найбільший вплив дезінформації та онлайн-маніпуляцій був зафіксований у 18 країнах, де відбувалися вибори. Серед них — і США, що зіткнулися з маніпуляціями з боку Росії.

«Намагання Росії вплинути на вибори у США задокументовані, але Сполучені Штати лишилися один на один із цим», — йдеться в доповіді.

Правозахисники відзначають, що сукупність фейкових новин та інших способів впливу збили виборців із пантелику.

«Використання платних коментаторів та політичних ботів для поширення державної пропаганди було започатковано Китаєм та Росією, але тепер стало глобальним», – заявив президент Freedom House Майкл Абрамович.

Найбільшими «ворогами» свободи в інтернеті правозахисники назвали Китай, Сирію та  Ефіопію.

Серед країн, які обмежують інтернет найменше, відзначені Ісландія, Естонія та Канада. Сполучені Штати посіли п’яте місце в цьому списку. Україна потрапила в категорію «частково вільних» країн.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+