Слухати

Чи відбувся військовий переворот в Зімбабве? Оцінку має надати «Африканський союз»

15 листопада 2017 - 22:55
В даний момент президент країни Роберт Мугабе залишається на посаді, але, в той же час, він перебуває під арештом
Чи відбувся військовий переворот в Зімбабве? Оцінку має надати «Африканський союз» / Новини на Громадському радіо

Поки що не можна чітко визначити, чи відбувся в Зімбабве державний військовий переворот. Індикатором того, що в країні переворот мало б стати припинення дії Конституції, пояснив в ефірі Громадської Хвилі на Громадському радіо представник Центру дослідження Африки Олександр Мішин.

«Але в даний момент президент країни Роберт Мугабе залишається на посаді, але, в той же час, він перебуває під арештом. Тобто, формально інтерпретація військових про те, що вони не захоплювали владу в країні є правдивою. Отже, можна вести мову про те, що президент Мугабе, скажімо так, лишається президентом, головою країни, але один дуже важливий нюанс», — сказав Мішин.

Він пояснив, чому ці події мають ознаки державного перевороту:

«Роберту Мугабе 93 роки. Фактично біля керма країни тривалий час стояла його дружина Грейс. І, власне, акція військових, яка була зроблена в країні, була спрямована проти реального керівника країни, проти Грейс Мугабе».

За його словами, є велика ймовірність того, що Грейс Мугабе перебуває за межами Зімбабве. Є інформація, що вона може перебувати або в Намібії, або в Південно-африканській республіці.

Мішин зазначив, що аеропорти в країні працюють, авіасполучення не переривалося, тому Грейс Мугабе могла абсолютно вільно залишити територію Зімбабве. 

«Якщо говорити про юридичну оцінку даного факту, то її має дати організація «Африканський союз». В даний момент керівники «Африканського союзу» вивчають ситуацію і поки що вони не певні, що в країні все ж таки відбувся державний переворот. Вони кажуть, що країна має надати докази, що вона прагне до демократії і що військові не будуть утримувати владу в своїх руках. Це дуже важливо, оскільки, якщо «Африканський союз» визнає, що військові вчинили переворот, то проти країни будуть  введені санкції», — сказав представник Центру дослідження Африки Олександр Мішин.

«Скоріше за все, йдеться про те, що була усунута одна із фракцій, яка мала владу в країні. Тобто, в рамках правлячого клану президент Роберт Мугабе перетвориться на суто формального керівника країни, який не матиме реального впливу, він буде декорацією і влада буде належати іншим людям», — додав він.

Читайте також: В Зімбабве військові захопили державну телерадіокомпанію. Проте вони заперечують переворот

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+