Слухати

Наступного року держава розподілить близько 49% ВВП. Коментар фінансиста

15 листопада 2017 - 21:58
За словами фінансиста Тараса Козака, за останні три роки цей показник зріс з 46% до 49%
Наступного року держава розподілить близько 49% ВВП. Коментар фінансиста / Новини на Громадському радіо

Наступного року буде розподілено державою близько 49% ВВП, повідомив в ефірі Громадського радіо фінансист Тарас Козак.

Він пояснив, що ВВП — основний макроекономічний показник, який характеризує розвиток економіки країни. Він виражається в національній валюті. Це сума всіх товарів, створених на території України, послуг та робіт, які виконані на території України:

«Все, що за весь рік українці зроблять, створять, нададуть послуги», — підкреслив Тарас Козак.

«Велику частку цього продукту забирає собі держава через податки чи через якісь обов’язкові платежі. Ми всі маємо сплачувати податки — відсоток від свого доходу, підприємства сплачують податки як частину свого прибутку. Підприємства також сплачують податок на додану вартість, яка зашита майже в кожному товарі, послузі, роботі. Це 20% чи може трошки менше. Отже, все це, що держава забирає, потрапляє в бюджет або в позабюджетні фонди. І це становитиме наступного року 49% від ВВП. Я вважаю, це дуже багато. Але ще гірше те, що щороку останні три роки цей показник збільшується з 46 до 49%», — зазначив Тарас Козак.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+