Слухати

НАБУ опубліковало ймовірну схему розкрадання коштів у Міноборони

15 листопада 2017 - 18:37
Слідство вважає, що під час закупівлі були привласнені майже 150 млн грн
НАБУ опубліковало ймовірну схему розкрадання коштів у Міноборони / Новини на Громадському радіо

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура опублікували схему скоєння ймовірного правопорушення під час закупівлі палива для Міністерства оборони.

Про це повідомила прес-служба НАБУ.

За версією слідства, на початку 2016 року комітет із конкурсних торгів Міноборони організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива. За результатом торгів 26 квітня 2016 року Комітет за 14 лотами затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів («Трейд Коммодіті») як найбільш економічно вигідні. 13 та 18 травня 2016 року між Міноборони та переможцем конкурсних торгів було укладено 14 договорів про постачання понад 80 тис. тон палива для техніки спеціального призначення за рахунок коштів Державного бюджету України на загальну суму понад 1 млрд грн.

Читайте також: Представник «Трейд коммодіті»: «Підозри НАБУ засновані на хибних фактах»

Після того, як було поставлено близько ½0 обумовленого обсягу, заступник міністра оборони та директор департаменту держзакупівель Міноборони спільно з переможцем торгів укладають додаткові угоди, відповідно до яких вартість палива зростає на 10%.

nabu.png

Імовірне правопорушення при закупівлі палива для Міноборони // Прес-служба Міноборони
Імовірне правопорушення при закупівлі палива для Міноборони
Прес-служба НАБУ

Після збільшення ціни на 10%, посадовці Міноборони спільно з постачальником палива знову укладають додаткові угоди, в результаті чого вартість палива зросла ще на близько 5,8%. Лише після безпідставного збільшення ціни за одиницю товару в середньому на 16% від початкової, переможець торгів починає постачати паливо. Внаслідок цього на користь постачальника безпідставно та незаконно було перераховано бюджетні кошти на загальну суму 149 млн 339 тис. грн, твердять у НАБУ.

Слідство встановило, що збільшення ціни було здійснено за відсутності документального підтвердження коливання цін на ринку, зміни кон’юнктури рингу та/або прийняття нормативно-правових актів, що впливають на формування рівня цін.

Досудове розслідування за даними фактами НАБУ і САП розпочали у вересні 2016 року, нагадали у НАБУ.

Зазначимо, заступника Міністра оборони Ігоря Павловського та директора департаменту держзакупівель Міноборони Володимира Гулевича підозрюють в розтраті державних коштів при закупівлі палива.

12 жовтня Солом’янський райсуд Києва обрав для Павловського запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Представники «Трейд Коммодіті» пояснили підвищення ціни зростанням цін на дизельне паливо на біржах і,як доказ, привели дані провідного світового постачальника інформації про ринки енергоресурсів Platts.

Читайте також: Слідству буде важко довести вину заступника Міністра оборони Павловського, — журналіст-розслідувач

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+