Слухати

У Зімбабве військові захопили державну телерадіокомпанію. Проте вони заперечують переворот

15 листопада 2017 - 09:45
Військові заявили про те, що вони діють проти злочинців в оточенні президента, але ніякого перевороту немає і президенту Зімбабве Роберту Мугабе нічого не загрожує
У Зімбабве військові захопили державну телерадіокомпанію. Проте вони заперечують переворот   / Новини на Громадському радіо

Сьогодні, 15 листопада, військові захопили державну телерадіокомпанію у Зімбабве. Про це інформує Reuters з посиланням на двох співробітників телерадіокомпанії та правозахисника.

Зазначається, що кілька співробітників телерадіокомпанії зазнали жорстокого поводження. 

Видання зауважує, що даний інцидент посилює припущення про переворот проти 93-річного президента Зімбабве Роберта Мугабе.

Проте самі військові заявили про те, що вони діють проти злочинців, але ніякого перевороту немає і президенту Зімбабве Роберту Мугабе нічого не загрожує.

«Ми бажаємо запевнити націю в тому, що його величність президент і його сім’я живі і здорові і їх безпека гарантована», — заявив в ефірі телеканалу чоловік в камуфляжі.

Агентство Reuters впізнало в цій людині генерал-майора Мойо, який очолює тилове управління зімбабвійського генштабу.

Генерал-майор зазначив, що військові виступили проти, як він висловився, злочинців в оточенні Мугабе. Він також закликав інші служби безпеки співпрацювати і попередив, що «будь-яка провокація буде зустрінута відповідним чином».

При цьому повідомляється про затримання міністра фінансів Ігнатіуса Чомбо — керівника однієї з фракцій правлячої партії Зімбабвійський африканський національний союз — Патріотичний фронт.

Зазначимо, що приводом для конфлікту між військовими і керівництвом країни стала відставка віце-президента країни Еммерсона Мнангагви.

Президент Роберт Мугабе прийняв рішення звільнити свого давнього союзника і імовірного наступника на посаді президента Еммерсона Мнангагву з посади віце-президента і призначити на цю посаду свою дружину Грейс. У відповідь воєначальник країни Костянтино Чівенга заявив, що армія відмовляється прийняти звільнення Мнангагви і пообіцяв, що армія втрутиться якщо в країні продовжаться кадрові чистки. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+