Слухати

Конкурс на посаду голови ДБР був прозорим, але ангажованим, — Леменов / Новини на Громадському радіо

Конкурс на посаду голови ДБР був прозорим, але ангажованим, — Леменов

16 листопада 2017 - 19:59
Переможця конкурсу Романа Трубу він назвав «темною конячкою»

Конкурс на посаду голови Державного бюро розслідувань, в якому переміг Роман Труба, був прозорим, але ангажованим. Про це в коментарі Громадському радіо сказав журналіст-розслідувач, експерт Реанімаційного пакету реформ Олександр Леменов, який перебував на засіданні комісії.

«Він ангажований і дуже політично мотивований. У цьому проблема. Але він був прозорий, так — ми все бачили і навіть завчасно знали, кого оберуть», — сказав він.

Журналіст також додав, що кандидатура Труби була консолідованою позицією БПП і «Народного фронту». 

«Це така собі темна конячка — Роман Труба. Те, що він претендував спочатку на посаду заступника, а лише потім — на голову, це дійсно так», — розповів Леменов.

Іншим кандидатом на посаду голови Державному бюро розслідувань був помічник президента України Олексій Геращенков, ім’я якого фігурує у скандалі з НАЗК. На питання Громадського радіо, чи стало це причиною того, що Геращенков не зайняв керівної посади в ДБР, Леменов відповів:

«Він був абсолютно професійно не підготовлений, щоб зайняти цю посаду. Більше того, та роль, про яку заявила Соломатіна щодо НАЗК — я знаю про цю роль мінімум півроку. І він же реально претендував, його розглядали як головну кандидатуру на посаду Державного бюро розслідувань», — вважає Леменов. Тому, за його словами, заява Анни Соломатіної була вчасною.

Нагадаємо, 14 листопада співробітниця Національного агентства з питань запобігання корупції Анна Соломатіна заявила, що представники адміністрації президента вимагали від неї узгоджувати результати перевірок.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+