Слухати

Луценко передав справу щодо НАЗК до СБУ, — Найєм / Новини на Громадському радіо

Луценко передав справу щодо НАЗК до СБУ, — Найєм

17 листопада 2017 - 20:43
Юрій Луценко відповів, що вважає це правильним рішенням

Генеральний прокурор України Юрій Луценко, імовірно, передав справу щодо Національного агентства з питань запобігання корупції  до СБУ, хоча раніше вона була передана НАБУ. Про це повідомляє народний депутат України Мустафа Найєм із посиланням на власні джерела.

«На ділі це означає, що в подальшому всі процесуальні дії у цій справі, в тому числі, обшуки в НАЗК, виїмка документів, допити самої Соломатіної, інших співробітників агентства і Адміністрації президента будуть проводити співробітники Служби безпеки», — написав Найєм у Facebook.

Народний депутат вважає це порушенням Кримінально-процесуального кодексу України, а також провокує конфлікт інтересів.

«Нагадаю, серед іншого колишній співробітник НАЗК повідомляла, що Нацагентство із запобігання корупції безпосередньо курується співробітниками Адміністрації президента. Крім цього, у свідченнях Соломатіної також фігурує чинний співробітник СБУ і радник пані Корчак — Карпушин, який має відношення до історії з поверненням документів Соломатіної з Генпрокуратури», — додав Найєм.

У коментарі до допису Мустафи Найєма Юрій Луценко написав, що вважає передачу справи до СБУ правильним рішенням.

«Г. Саломатіна заявила про маніпуляції з перевіркою у тому числі Г. Углави, одного з керівників НАБУ. Для уникнення конфлікту інтересів у слідчих діях підлеглих йому детективів САП звернулася до мене щодо зміни підслідності за СБУ. Я вважаю, що це правильно», — написав він.

Також Луценко додав, що заяви Ганни Соломатіної про її звернення до Генпрокуратури не відповідають дійсності.

Нагадаємо, 14 листопада Ганна Соломатіна, яка стверджує, що є начальницею Департаменту фінансового контролю й моніторингу способу життя НАЗК, заявила, що керівництво фальсифікувало результатів перевірок нардепів.

Вона також зазначила, що під час перевірки діяльності департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя НАЗК у січні 2017 року виявила факти фальсифікацій результатів спеціальної перевірки кандидатів на посади державної служби.

Пізніше екс-член НАЗК Руслан Радецький заявив, що причиною заяви Соломатіної став її особистий конфлікт з главою НАЗК Наталією Корчак. Соломатіна це спростовує.

У НАЗК заявили, що Соломатіна з 31 жовтня не очолює департамент фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з запобігання корупції.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+