Слухати

Україна може зняти мораторій на ексгумацію поляків / Новини на Громадському радіо

Україна може зняти мораторій на ексгумацію поляків

17 листопада 2017 - 22:59
Із цього питання Україна та Польща домовилися провести міжурядову зустріч на рівні віце-прем’єр-міністрів

Україна та Польща погодились із необхідністю зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт та спільного їх відновлення.

«Сторони погодились з необхідністю зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт та спільного їх відновлення. У цьому контексті було домовлено провести міжурядову зустріч на рівні віце-прем’єр-міністрів найближчим часом», — йдеться у повідомленні на сайті президента України.

Домовленостей досягли під час зустрічі заступника глави Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв із Державним секретарем Польщі Кшиштофом Щерським. Зустріч відбулась у Кракові за дорученням Президентів Петра Порошенка та Анджея Дуди.

Питання ексгумації Україна та Польща домовилися обговорити найближчим часом міжурядову зустріч на рівні віце-прем’єр-міністрів.

«Українська та польська сторони домовились співпрацювати з відповідними місцевими органами влади з метою вирішення питань, що становлять обопільний інтерес», — зазначається у повідомленні.

Також під час зустрічі обговорили підготовку до візиту Президента Республіки Польща Анджея Дуди до Харкова у грудні цього року.

10 листопада у Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що заборона українських посадових осіб на здійснення пошукових робіт та ексгумацій останків польських жертв воєнних конфліктів на території України суперечить стратегічному партнерству.

Раніше Інститут національної пам’яті ініціював мораторій на ексгумацію поляків в Україні у відповідь на вандалізм щодо української пам’ятника на кладовищі в селі Грушовичі під польським Перемишлем.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+