Слухати

На Євпаторійському пляжі випадково віднайшли давньогрецьке поховання (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

На Євпаторійському пляжі випадково віднайшли давньогрецьке поховання (ФОТО)

18 листопада 2017 - 21:03
Випадковий перехожий звернувся до Євпаторійського краєзнавчого музею, тому що помітив край великої кам'яної плити на одному з пляжів міста

Працівники музею разом з науковим співробітником Кримського Інституту археології дослідили рукотворний кам’яний ящик довжиною 1м 20см, повідомляють на сайті міста Євпаторія. 

Знайдений кам’яний ящик — давньогрецька плитова могила кінця IV-початку III століття до нашої ери.
На думку спеціалістів це могила часів Керкінітіди — давньогрецького міста, що існувало з середини VI ст. до н.е. на заході Кримського півострову, а тобто на місці нинішньої Євпаторії. 

В кам’яному ящику було знайдено залишки поховального інвентарю: гральні кості (астрагали), два глечики та маленьку монету.

«Древні грабіжники зазвичай викидали вміст могили назовні і вибирали з нього те, що мало для них цінність» — пояснює Людмила Дубиніна, заступниця директора з наукової роботи Євпаторійського краєзнавчого музею. 

«Знайдений чудовий експонат, нечасто зустрічаються такі знахідки. Подивіться, як гарно обтесані вапнякові плити, з яких зроблені стінки, як ретельно вони підігнані одна під одну» — підкреслила вона. 

Археологи припускають, що це було поховання дитини. Незвичність знахідки ще й в тому, що в околицях раніше нічого схожого не знаходили. Більше двох тисяч років тому берег моря був набагато далі, ніж нині, і висуваються гіпотези, що щось залишилося під водою.

Цього року виконується 100 років з того часу, як була локалізована давня Керкінітіда. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+