Слухати

Навчання мовою нацменшин гарантоване Конституцією України, — Гриневич

18 листопада 2017 - 10:13
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич пояснила, що навчання мовою нацменшин гарантоване Конституцією України, але при цьому вони мають володіти державною мовою
Навчання мовою нацменшин гарантоване Конституцією України, — Гриневич / Новини на Громадському радіо

Діти зможуть навчатися у школах мовами нацменшин. Україна гарантує їм таке право Конституцією та міжнародними зобов’язаннями. Таку заяву зробила міністр освіти Лілія Гриневич під час зустрічі із керівниками навчальних та освітніх установ у Берегово, Закарпатської області.

«Я хочу всіх заспокоїти, що школи з угорською мовою навчання і школи для всіх інших національних меншин в Україні будуть збережені, тому що ми маємо зобов’язання. Конституція України гарантує навчання в таких школах. Ми маємо міжнародні зобов’язання, які підписали. В нашій Конституції прописані дві ключові речі. Для представників національних меншин ми забезпечуємо навчання мовою меншин або вивчення мови меншин, але при цьому вони так само повинні володіти державною мовою», — сказала Лілія Гриневич.

Також, міністр освіти наголосила, що зараз в певних регіонах, наприклад, таких як прикордонне Берегово, де більше половини місцевих — угорці, можливості оволодіти державною мовою заслабкі.

Також на сьогоднішній зустрічі міністр планує обговорити з угорської та словацькою громадами новий закон «Про освіту» та можливі шляхи його реалізації.

Нагадаємо, Закон «Про освіту», істотно скорочує можливість навчання на мовах нацменшин. Він вступив в силу 28 вересня, і буде вводитися в дію поетапно — протягом найближчих трьох років.року. В урядах низки країн, у тому числі Угорщини та Румунії, заявили, що цей закон порушує права нацменшин в Україні і закликали до його обговорення.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+