Слухати

МЗС України намагається врегулювати заборону Польщі на в’їзд Святослава Шеремети / Новини на Громадському радіо

МЗС України намагається врегулювати заборону Польщі на в’їзд Святослава Шеремети

19 листопада 2017 - 10:54
Відповідальний секретар Держкомісії зі збереження пам’яті сподівається, що заборону на в'їзд скасують

МЗС України намагається врегулювати заборону Польщі на в’їзд відповідального секретаря Держкомісії зі збереження пам’яті Святослава Шеремети.

Про це він сказав у ефірі Громадського радіо.

«Я звернувся до Міністерства закордонних справ України. Знаю, що уже були зустрічі із послом і відповідні дії вживає міністерство. Тому, я десь переконаний, що здоровий глузд переможе, і ця заборона буде знята», — розповів відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета.

Святослава Шеремету польські прикордонники не впустили до країни 18 листопада на міжнародному пункті пропуску Шегині. За його словами, він їхав разом із представниками громадської організації «Навчання» до Польщі, щоб вшанувати воїнів Української народної республіки, покласти квіти, лампадки та помолитися за загиблих.

На кордоні відповідальному секретарю повідомили, що йому заборонений в’їзд до Польщі та країн шенгенської зони на рік.

«Усно сказали, що це до 29 жовтня 2018 року. А в документах, які мені дали цього не вказано»,  — розповів Святослав Шеремета.

Згодом у Польщі пояснили, що рішення про заборону в’їзду в Польщу для Шеремети було результатом заборони України на пошук та ексгумацію останків польських жертв воєн і конфліктів в Україні.

«Просування кримінальних ідеологій, включаючи нацизм, заборонено в Польщі», — повідомив глава прес-служби польського МЗС Артура Ломарта. 

Святослав Шеремета дивується такій заяві і каже, що ніколи не пропагував нацизм.

«Чути такі заяви просто дивно і смішно, тому що ніколи не пропагував  ні нацизм, ні злочинні ідеології, як було сказано у цій дивній заяві, і ніколи їх не сповідував. Це можна подивитися по моїй біографії і публічних висловлюваннях. Тому, як мінімум це виглядає дивно. Я дуже сподіваюся, що ця заборона буде виправлена і відмінена», — прокоментував Громадському радіо заяву Шеремета.

Він також нагадав, що українська сторона призупинила  процес легалізації польських поховань на території України і проектів з пошуку та ексгумації до моменту того, поки польська сторона не вирішить питання з легалізацією українських поховань на території республіки Польща.

«Протягом трьох останніх років відбулося 15 актів вандалізму на території Польщі на місцях пам’яті і похованнях українців, які загинули на території Польщі. В основному вандали зруйнували хрести, які були на цих похованнях. І, на жаль, жодної реакції зі сторони влади Польщі не було. А остання крапля – руйнація поховання у Грушовичах, — пояснює Святослав Шеремета. — Ми хотіли привести наших польських партнерів до тями і до розуміння того, що в християнській країні так із похованнями не вчиняють».

Нагадаємо, 17 листопада Україна та Польща погодились із необхідністю зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт та спільного їх відновлення. Відтак із цього питання Україна та Польща домовилися провести міжурядову зустріч на рівні віце-прем’єр-міністрів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+