Слухати

КДБ Білорусі: Шаройка затримали за шпигунство

20 листопада 2017 - 13:38
20 листопада КДБ Білорусі заявило, що затриманий український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з білорусів та зізнався, що є кадровиком апарату української розвідки
КДБ Білорусі: Шаройка затримали за шпигунство / Новини на Громадському радіо

20 листопада КДБ Білорусії заявило, що затриманий український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа громадян Білорусі, які за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру. Після затримання Шаройко визнав, що є співробітником кадрового апарату розвідки та працює під охороною у званні полковника.

Про це на брифінгу заявив офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин, повідомляє портал Tut.by.

«5 жовтня 2017 року працівниками КДБ при проведенні агентурної акції на гарячому було затримано кадрового співробітника Головного управління розвідки Міноборони України Павла Шаройка. З урахуванням досвіду його роботи в якості керівників прес-служби Головного управління розвідки Міноборони, для прикриття йому визначена посаду кореспондента Національної телерадіокомпанії України «, — розповів на брифінгу офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржін.

Як повідомив представник відомства, в Білорусі Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа громадян Білорусі, «які за грошову винагороду виконували його завдання зі збору відомостей розвідувального характеру у військово-політичній сфері».

«Відносно Павла Шаройка порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі» Шпигунство «і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», — додали в КДБ.

В ході проведення слідчих дій, «отримані переконливі докази його протиправної діяльності, що завдає шкоди національним інтересам Білорусі». Під час обшуку у Шаройка виявлені копії розвідувальних донесень, спрямованих ним раніше в Центр.

Нагадаємо, 17 листопада стало відомо про затримання українського журналіста Павла Шаройка в Мінську.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+