Слухати

Забороняючи Павлу спілкуватися українською, РФ порушує власний закон, — Гриб

20 листопада 2017 - 17:12
Українські консули ходили з документами, які підтверджують право спілкування підслідного з консулами на рідній мові, але в Краснодарському СІЗО, де утримується Павло Гриб, це залишили поза увагою
Забороняючи Павлу спілкуватися українською, РФ порушує власний закон, — Гриб / Новини на Громадському радіо

Адміністрація Краснодарського СІЗО, де утримується українець Павло Гриб, порушила міжнародні норми, заборонивши йому спілкуватися з консулами українською. Про це з коментарі Громадському радіо зауважив його батько Ігор Гриб.

«Є право підслідного спілкуватися тією мовою, якою він хоче і може спілкуватися. Є міжнародні договори відповідні. Це прописано в Конституції РФ. (ст. 26 — ред.)», — сказав Павло Гриб.

За його словами, консули вчора ходили з документами, які підтверджують право спілкування підслідного з консулами на рідній мові. Втім, представник адміністрації СІЗО, сказав, що «це для нього не указ».

Під час семихвилинної зустрічі з консулами Павло Гриб розповів, що стан його здоров’я погіршується. Належного лікування він так і не отримує.

Відповідати на запитання щодо умов утримання Павлові заборонили:

«Питання стосовно умов утримання, стосовно впливів на нього припинялися представниками адміністрації, які присутні під час цієї зустрічі. Не надають можливості їх поставити», — додав Ігор Гриб.

20 листопада батько Павла Гриба Ігор повідомив, що його син мав семихвилинну зустріч з українськими консулами.

Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня у Білорусі. Він поїхав до міста Гомель на зустріч з дівчиною, з якою познайомився і спілкувався тільки в соціальних мережах. Дівчина, з його слів, мала приїхати на зустріч з Російської Федерації. Потім він тривалий час не виходив на зв’язок. В Білорусі не могли пояснити, куди він зник.

У вересні російська влада повідомила, що Павло Гриб перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодар (РФ). Також стало відомо, що Павла оголосили в розшук, йому закидали тероризм.

Після зустрічі з Павлом його адвокат заявив, що українця викрали співробітники ФСБ.

15 вересня Гриба шпиталізували через проблеми зі здоров’ям.

Українських лікарів до Павла не допустили.

Тривалий час в Росії не повідомляли, в чому конкретно підозрюють Павла. У середині жовтня під час засідання щодо продовження йому арешту, стало відомо, що разом зі знайомою, на зустріч з якою Гриб їхав до Білорусі, вони нібито обговорювали підрив школи.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+