Слухати

Чому постраждалим майданівцям надають статус «учасник Революції Гідності» а не УБД?

21 листопада 2017 - 15:53
Учасники Революції Гідності будуть мати ті ж соціальні пільги, що й атовці із визначеним статусом «учасник Революції Гідності»
Чому постраждалим майданівцям надають статус «учасник Революції Гідності» а не УБД?  / Новини на Громадському радіо

Закон, який підпише Порошенко, надасть пільги для поранених майданівців на рівні з учасниками бойових дій. Однак постраждалим учасникам Майдану буде надано статус «постраждалий учасник Революції Гідності», а не «учасник бойових дій».

Про це розповів Громадському радіо координатор ініціативної групи постраждалих на Майдані Павло Сидоренко 21 листопада.

«Хочу  відмітити, що буде надано статус – «постраждалий учасник Революції Гідності». Саме тому був нелегкий процес узгодження цих питань з адвокатами Героїв Небесної сотні, Генпрокуратурою, і після першого читання закон серйозно допрацювали», — розповів Павло Сидоренко.

За соціальним захистом та пільгами майданівці прирівняні до учасників бойових дій, але мають особливий статус, який регулюється окремою статтею закону.

«Коли вносилися ці правки, то головне завдання було перед нами – це не нашкодити цьому процесу, що зараз триває. Поранені майданівці ніколи не прагнули статусів, особливого шанування. Вони завжди говорили про соціальний захист, підтримку та можливості для лікування та оздоровлення хлопців, які віддали частину свого здоров’я. Тому коли ми спілкувалися з адвокатами, представниками Генпрокуратури, дійсно стаття 6  ЗУ «Про статус ветеранів, гарантії їх соціального захисту» має свою специфіку. І якщо би поранені майданівці були напряму внесені до цієї статті і було визначено, що особи, які поранені, є учасниками бойових дій, це створило би зайві переваги для  захисту вбивць Героїв Небесної сотні, беркутівців в судах. Тому була створена робоча група в Комітеті Верховної Ради у справах ветеранів та учасників АТО, де ми разом з Міністерством соцполітики, урядом і АП спільно допрацювали цей закон», — роз’яснив Сидоренко.

За його словами, виплати постраждалим учасникам Революції Гідності передбачені ще з 21 лютого 2014 року. Є відповідний закон.

«Враховуючи соціально-економічну ситуацію, ці виплати спочатку були невеликі і з кожним роком збільшувалися. В цьому році завдяки нашим зусиллям ці виплати збільшили вдвічі. А наступного раку планується, що гроші будуть повністю виплачені і держава нарешті виконає свої обов’язки», — резюмував він.

Нагадаємо, 21 листопада, в День Гідності і Свободи Петро Порошенко підпише закон, який прирівняє учасників Революції Гідності до учасників бойових дій.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+