Слухати

75% жінок, які є держслужбовицями, не займають керівних посад, — Іванна Климпуш-Цинцадзе / Новини на Громадському радіо

75% жінок, які є держслужбовицями, не займають керівних посад, — Іванна Климпуш-Цинцадзе

22 листопада 2017 - 13:24
Водночас 40% жінок є заступницями міністрів

Сьогодні у Києві проходить перший Жіночий конгрес – захід, на якому зібрали триста найактивніших жінок і чоловіків в політиці, бізнесі, неурядові організації та медіа.

Конгрес розпочався із виступу прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Він сказав, що в українському парламенті є тільки 12% жінок. На його думку, це не є достатньою кількістю. Він також заявив про те, що він є соратником жінок, які борються за рівність, і він вважає, що Україна запізнилася на 25 років із багатьма змінами, у тому числі, і у питанні гендерної рівності і забезпеченні прав українських жінок.

«Ми почали змінювати законодавство в українському парламенті, де забезпечили вперше бар’єр у 30% для участі у місцевих виборах. Я думаю, що треба йти далі. Нам треба забезпечувати таку участь, а можливо і більшу, у національних (виборах, — ред.). Структура українського парламенту щодо гендеру абсолютно змінилася, але цього абсолютно недостатньо. Мені довелося багато працювати з жіночими колективами, це зовсім інший рівень відповідальності, компетентності, наполегливості. І я переконаний, що тільки так ми можемо забезпечити якісні зміни в країні», — заявив Володимир Гройсман.

«Наш уряд став першим, як і сьогоднішній Конгрес, який почав запроваджувати нові правові інструменти досягнення цих цілей. Ми утворили Уповноваженого з питань гендерної рівності, ми почали зараз формувати відповідний Офіс. У ці дні завершується конкурс, і відповідні люди вже будуть працювати в цій сфері», — додав він.  

Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу на Жіночому конгресі сказала, що зараз в Україні 75% жінок, які є держслужбовцями, не займають керівних посад. Однак, за її словами, є така позитивна зміна:  40% жінок є заступницями міністрів.

Як повідомила кореспондентка Громадського радіо Наталя Роп, сьогодні в рамках Жіночого конгресу також має відбутися дискусія про роль жінок у миротворчому процесі. 

Зазначимо, що Жіночий конгрес триватиме два дні – 22 та 23 листопада, в його рамках відбудеться 7 дискусійних панелей з питань посилення політичної і громадської участі жінок на різних рівнях, залучення жінок до процесу миротворчості та сектору безпеки, боротьби із гендерно обумовленим насильством, а також подолання гендерних стереотипів та посилення гендерної освіти і просвіти.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+