Слухати

Слідство не встановило, що затриманий в Україні Агєєв є чинним контрактником ЗС РФ, - правозахисники / Новини на Громадському радіо

Слідство не встановило, що затриманий в Україні Агєєв є чинним контрактником ЗС РФ, - правозахисники

24 листопада 2017 - 15:40
За словами адвоката Агєєва, він був «контрактником ЛНР», але не РФ. Як інформує Медійна ініціатива за права людини, прокурор підтвердив цю інформацію

Слідству не вдалося встановити, що затриманий в Україні Віктор Агєєв є чинним контрактником ЗС РФ. Про це інформуює Медійна ініціатива за права людини.

Згідно з повідомленням, заплановане на сьогодні, 24 листопада, судове засідання у справі Віктора Агєєва, Богдана Венгера і Данила Гладкова так і не розпочалося – в суд не з’явився державний державний захисник Гладкова. Проти проведення засідання за відсутності захисника виступили всі сторони процесу, в тому числі прокурор. 

У зв’язку з цим, пресі не вдалося ознайомитися з обвинувальним актом. Проте, як вдалося дізнатися правозахисникам, в обвинувальному акті, який було передано до суду, йдеться лише про громадянина РФ Агєєва, і аж ніяк не «контрактника Збройних сил РФ».

За словами адвоката Віталія Воронка, Агєєв був «контрактником ЛНР», але не РФ. Як повідомляють правозахисники, прокурор підтвердив цю інформацію.

«Так, він звільнився з армії РФ після того, як відслужив «срочку», — зазначив прокурор Мохорт. – Сидів у своєму селі в Алтайському краї, займався рекламою, йому платити 10 тис. рублів. А в «ЛНР» пообіцяли 40 тис».

Сам Віктор Агєєв заявив, що сподівається на обмін.

Наступне засідання призначено на 11:00 13 грудня.

Нагадаємо, 24 червня 2017 року українські військові у зоні АТО знешкодили диверсійно-розвідувальну групу противника. Чотирьох бойовиків було затримано, а ще двох: командира та одного з диверсантів - ліквідовано. 

Зокрема, українські військові затримали Віктора Агєєва.

За інформацією BBC, в особистому листуванні з одним з колишніх товаришів по службі Віктор Агєєв на запитання, чи не в Україні він знаходиться, відповів: «Так, в Україні». А на уточнююче запитання друга про те, чим він там займається, Агєєв відповів: «Контрактник. Платять достатньо».

Водночас у Міноборони РФ цю інформацію спростували, зазначивши, що Віктор Агєєв «ніколи не проходив службу за контрактом у ЗС РФ».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+