Слухати

Затриманого вчора у Криму Бекіра Дегерменджі залишать під арештом на 2 місяці  / Новини на Громадському радіо

Затриманого вчора у Криму Бекіра Дегерменджі залишать під арештом на 2 місяці

24 листопада 2017 - 16:17
За даними активістів, у залі суду Бекіру Дегерменджі стало погано, присутні викликали «швидку»

Сьогодні, 24 листопада, так званий суддя Київського районного суду Сімферополя Віктор Можелянський залишив під арештом на 2 місяці затриманого вчора у Криму Бекіра Дегерменджі. Про це інформує «Кримська солідарність».

За даними активістів, у залі суду Бекіру Дегерменджі стало погано. Бекір Ага сказав, що йому стало важко дихати, оскільки йому досі не передали інгалятор. Присутні викликали «швидку». 

Журналіст Антон Наумлюк клопотав про проведення фото та відео фіксації засідання. «Суддя» Можелянський відмовив, пояснивши, що це порушить таємницю слідства.

Згідно з повідомленнями присутніх за засіданні активістів, прокурори просили арештувати Бекіра Дегерменджі на 2 місяці, пояснюючи це тим, що «потерпілий дав свої свідчення і на нього може чинитися тиск; це тяжкий злочин; у обвинуваченого є паспорт України і він може сховатися».

Адвокати наголошували на тому. що Дегерменджі — пенсіонер, хворий на астму, і утримання в СІЗО може згубно позначитися на його здоров’ї. Проте «суд» вирішив залишити Бекіра Дегерменджі під арештом на 2 місяці. 

Як раніше повідомляло Громадське радіо, вчора, 24 листопада, в окупованому Криму відбувся ряд обшуків і затримань кримських татар. Під час рейдів силовиків ФСБ були затримані Бекір Дегерменджі, Асан Чапух і Казім Аметов. Активістка кримськотатарського руху Веджіє Кашка померла в кареті «швидкої», їй стало погано під час затримання.

У ФСБ Росії пояснили несподівані обшуки та затримання кримськотатарських активістів справою про вимагання грошей у громадянина Туреччини. За версією ФСБ, кримські татари підозрюються у вимаганні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+