Слухати

Сьогодні українці вшановують пам’ять жертв Голодоморів

25 листопада 2017 - 08:54
О 16 годині в кожному домі горітиме свічка пам’яті, оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання
Сьогодні українці вшановують пам’ять жертв Голодоморів / Новини на Громадському радіо

25 листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів – мільйонів невинно убієнних українців, знищених тоталітарним комуністичним режимом.

День пам’яті жертв Голодоморів згадують щорічно в четверту суботу листопада згідно президентських указів 1998 та 2007 років.

Сьогодні відбудуться жалобні заходи в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» у місті Києві, в інших містах теж передбачені жалобні заходи.  

В Україні буде приспущено Державний прапор та обмежено проведення заходів розважального характеру.

Нагадаємо, що в ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років.

Найстрашнішим був Голодомор 1932-1933 років.

Політика, яку здійснював тоталітарний комуністичний режим – примусова колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі, і як наслідок терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців.

В листопаді 2006 Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

В  грудні 2016 року парламент України закликав й інші держави визнати Голодомор геноцидом українського народу. Наразі  24 країни вважають Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців.

Як повідомляло Громадське радіо, у США штат Вісконсін приєднався до визнання Голодомору в Україні 1932-1933 року — геноцидом проти українського народу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+